سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – محققان یکی از شرکت‌های فعال در صنعت برق با مطالعات انجام شده موفق به تولید فیوزهای صنعتی و کنتورهای تکفار و سه فاز دیجیتالی کردند که این تحقیقات منجر به بی نیاز شدن کشور به واردات این محصولات شده است.

فیوز برق

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، سیامک فارسیان مجری طرح با اشاره به تلاش برای برطرف کردن نیاز کشور به واردات فیوزهای پرکاربرد در صنایع گوناگون، گفت: در این راستا با بهره‌مندی از توانمندی تولید داخل موفق به تولید انواع کلیدهای مینیاتوری تحت لیسانس AEG آلمان (عضو مجموعه عظیم GE) شدیم.

وی با اشاره به اهمیت این محصولات در صنایع مختلف کشور، افزود: بر این اساس بخش عمده‌ای از تولیدات ما را کلیدهای مینیاتوری، محافظ جان، کنتورهای برق تکفاز و سه فاز دیجیتالی و هوشمند، خانه هوشمند و انواع قطعات صنعتی پلاستیکی مانند پایه کنتورهای الکترونیکی برق تشکیل می‌دهد.

فارسیان، به تولید کنتورهای هوشمند تکفاز و سه‌فاز داخلی  اشاره کرد و یادآور شد: این کنتورها دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی چون عملکرد چند تعرفه‌ای، ثبت تمام رویدادها و داده‌ها به صورت زمان بندی شده، رله داخلی و خارجی جهت کنترل بار از راه دور یا در محل و همچنین سازگاری با کنتور آب، کنتور گاز، صفحه نمایش داخل منزل و سایر تجهیزات هستند.

مجری طرح، انتقال فناوری و دانش فنی محصولات AEG و تولید این محصولات آن در داخل کشور را از دستاوردهای این تحقیقات نام برد و اضافه کرد: تولید این محصولات  با داشتن استانداردهای جهانی و ملی در صنعت برق، موجب شد تا کشورمان گام بلندی در عرصه تولید محصولات این حوزه بردارد.