سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه آزاد اسلامی در دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان اصفهان گفت: مدیریت مشارکتی و مشورتی و تعامل با نمایندگان مجلس در رأس امور دانشگاه آزاد اسلامی است.

آرم دانشگاه آزاد

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر میرزاده در این دیدار با تأکید بر اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی مشاورانی امین و دلسوز برای رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هستند، گفت: به خاطر اشرافی که این نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه خود دارند، می‌توانند بهترین مشاور در زمینه حل مسائل در واحدهای دانشگاهی باشند.

وی با بیان اینکه باید هرچه سریع‌تر یک جلسه همفکری و هم‌اندیشی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شود، اظهار داشت: نمایندگان مجلس غالباً یا در دانشگاه آزاد اسلامی تدریس می‌کنند و یا از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه هستند و یا اینکه به خاطر ظرفیت بالای علمی که این دانشگاه بعد از انقلاب ایجاد کرده، طرفدار توسعه دانشگاه آزاد اسلامی هستند و می‌توانند در تصمیم‌گیری‌ها به ما کمک کنند.

دکتر میرزاده با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان دارای ۲۲ واحد و ۶ مرکز است، گفت: این دانشگاه در دوره‌های زمانی مختلف منشاء توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به شکل مستقیم یا غیرمستقیم بوده است.

وی افزود: بالغ بر ۳۲۰هزار نفر فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، بیش از یک میلیون و۲۰۰ هزار مترمربع فضای مسقف، حضور ۴۴۰۰ عضو هیات علمی تمام وقت و نیمه وقت و ۸۵۳ کارگاه و آزمایشگاه ازجمله امکانات و دستاوردهای دانشگاه این استان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در سه سال اخیر، بیش از ۶۷هزار مترمربع فضای آموزشی در این استان تکمیل و به بهره برداری رسیده است، تصریح کرد: ۸۶هزار مترمربع فضای آموزش عالی آموزشی و پژوهشی در دست اجراست که انشاءالله تا پایان سال ۹۶ به اتمام خواهد رسید.

دانشگاه آزاد اسلامی تعامل خوبی با نمایندگان مجلس، روسای واحدها و مسئولان استانی دارد

میرزاده با بیان اینکه بیش از ۴هزار و ۴۰۰ نفر عضو هیات علمی تمام‌وقت، نیمه‌وقت و حق‌التدریس با دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان همکاری می‌کنند، گفت: این حجم عظیم از اعضای هیات علمی در کنار یکصدهزار دانشجو در سطح استان، ظرفیت بسیار بزرگی ایجاد کرده است.

دکتر میرزاده در ادامه با تأکید بر اینکه مدیریت در دانشگاه آزاد اسلامی یک مدیریت مشارکتی و مشورتی است، گفت: در این دانشگاه این اعتقاد وجود دارد که باید استفاده از خرد جمعی در رأس امور قرار گیرد و از این رو دانشگاه آزاد اسلامی تعامل خوبی با نمایندگان مجلس، روسای واحدها و مسئولان استانی دارد. مدیریت مشارکتی و مشورتی و تعامل با مجلس در رأس امور دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از زمان تاسیس تا به حال بار سنگینی را از دوش دولت برداشته است، گفت: این دانشگاه مصداق کامل اصل ۴۴ قانون اساسی است و دارای ظرفیت‌ها و امکاناتی از جمله ۲۰هزار مترمربع فضای آموزشی، ۱۱هزار کارگاه و آزمایشگاه و ۶۸هزار عضو هیات علمی است که به یک گنجینه بزرگ علمی و فنی برای کشور تبدیل شده است.

میرزاده افزود: خوشبختانه در ۳ سال گذشته مجموعه واحدهای دانشگاهی دارای اندوخته مثبت بوده اند. این اندوخته صرف اتمام پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام واحدها شده است. البته هنوز واحدهای زیان ده در دانشگاه وجود دارند که امیدواریم با برنامه‌های مصوب در دانشگاه، این واحدها نیز به سوددهی برسند.

 54درصد از بار تحصیلات تکمیلی کشور برعهده این دانشگاه است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه خوشبختانه امروز ۵۴درصد از بار تحصیلات تکمیلی کشور برعهده این دانشگاه است، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی دارای تجهیزات کافی، امکانات لازم، اساتید توانمند و فضای آموزش عالی مناسبی است و امروز بیش از ۵۰۰هزار دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاهی است که خدمات علمی، فنی و کارآفرینی به مردم جامعه ارائه می‌دهد و باید از آن حمایت شود.

دانشگاه آزاد اسلامی حاصل پس‌انداز خانواده‌های فرهیخته ایرانی است

میرزاده با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی حاصل پس‌انداز خانواده‌های فرهیخته ایرانی است، گفت: این دانشگاه حقیقتاً متعلق به مردم است و به عقیده من بهترین الگوی توسعه علمی و پژوهشی در جهان محسوب می‌شود.

وی با اشاره به سایر خدمات دانشگاه آزاد اسلامی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی دارای ۵میلیون و ۷۰۰ هزار فارغ‌التحصیل، یک میلیون و ۶۰۰ هزار دانشجوی در حال تحصیل و ۱۰۰هزار کارمند است و مجموعاً ۲۱ میلیون نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم و از طرق مختلف با این دانشگاه در ارتباط هستند که یک مجموعه بسیار کم‌نظیر در سطح کشور محسوب می‌شود و یکی از بزرگترین دست آوردهای انقلاب اسلامی است.

دکتر میرزاده همچنین با اشاره به رتبه ۱۶ ایران در تولید جهانی علم براساس داده‌های پایگاه ESI گفت: این رتبه به لطف وجود دانشگاه آزاد اسلامی که ۲۰درصد تولید علمی را برعهده دارد، به دست آمده و در صورتی که تولیدات علمی دانشگاه آزاد اسلامی حذف شود، کشور ایران پایین‌تر از کشور ترکیه قرار می‌گیرد.

نقش دانشگاه آزاد اسلامی در تولید علمی ایران بسیار بارز است

وی افزود: پارامتر تولید علمی در سطح کشور همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است که دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه با تلاش پیش می‌رود و نقش دانشگاه آزاد اسلامی در تولید علمی ایران بسیار بارز است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان با تشکر از حضور نمایندگان مجلس در این دیدا، تأکید کرد: نظرات نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برای ما بسیار ارزنده است و به طور حتم از آنها استفاده می‌شود.

وی از دکتر امیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان خواست تعامل خود را با نمایندگان مجلس افزایش داده و جلسات مستمری تشکیل دهد.

دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در همه زمینه‌ها دارای پتانسیل عظیمی است

دکتر امیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان نیز در این جلسه با بیان اینکه مطالب تأکیدشده در صحبت‌های نمایندگان مجلس جزو برنامه‌های استانی این دانشگاه است، گفت: به زودی با حضور رئیس دانشگاه، رئیس واحد، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرماندار، امام جمعه و هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی مسائل واحدها از نزدیک مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان دارای پتانسیل بسیار عظیمی است، اظهار داشت: باید از این پتانسیل استفاده شده و دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان جزو رتبه‌های برتر در تمام زمینه‌ها باشد.

امیری در ادامه خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از آنها خواست چاره ای بیاندیشند تا از این پس هیچ تبعیضی میان دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‌های دولتی نباشد و از پتانسیل و توانمندی‌های دانشگاه آزاد اسلامی نیز استفاده شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، امیری در پایان افزود: دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان تمامی امکانات لازم برای توسعه علمی را داراست که در این زمینه ۲هزار عضو هیات علمی تمام‌وقت و هزاران آزمایشگاه و کارگاه که هیچ نمونه ای در دانشگاه‌های دولتی ندارند، از جمله این امکانات است.