سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون بین‌الملل دانشگاه تهران از گسترش همکاری‌های لازم این دانشگاه با کشور اروگوئه خبر داد.
محمد باقر قهرمانی معاون بین الملل دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: در دیداری که میان رییس دانشگاه تهران و سفیر اروگوئه صورت گرفت، تفاهم نامه مراکز مختلف علمی اثر بخش امضا شده و موجبات همکاری بین این دو کشور فراهم شد.
در این دیدار مسائلی از قبیل محیط زیست، آب، انرژی، تغییرات آب و هوایی و غیره مورد گفت‌وگو قرار گرفت و به پیشرفت‌های علمی ایران در زمینه‌های نانوتکنولوژی و بیوتکنولوژی اشاره شد.
قهرمانی یادآور شد: ظرفیت های زیادی وجود دارد که با افزایش همکاری میان دو دانشگاه در صدد افزایش آنها هستیم.
محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران در این دیدار بر توسعه همکاری و افزایش مبادلات موثر میان دو دانشگاه پس از امضای یادداشت تفاهم تاکید کرد.
خوآن کارلوس اخدا سفیر جمهوری شرقی کشور اروگوئه با توجه به حضور بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو و تجارب علمی دانشگاه مقابل دانشگاه تهران به همکاری با این دانشگاه ابراز امیدواری کرد.
معاون آموزشی دانشگاه تهران افزود: دانشگاه تهران آمادگی لازم را در رشته های زبان و ادبیات فارسی و زبان و ادبیات اسپانیولی دارد و همکاری در رشته های دیگر و تبادل استاد و دانشجو از نکات مهم این دیدار بود.