سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس اداره انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از برگزاری ششمین مسابقات بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی این دانشگاه در آذر ماه خبر داد و گفت: این مسابقات در دو بخش دانش‌آموزی و دانشجویی برگزار می‌شود و لیگ مقدماتی ربات‌های مسیریاب مختص تیم‌های غیرایرانی خواهد بود.

ربوکاپ

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، سروش صادق نژاد با اشاره به برگزاری ششمین دوره مسابقات بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی افزود: تیم‌ها از ۲۰ شهریورتا ۳۰ مهر ماه فرصت دارند مدارک فنی مرتبط با فعالیت‌های خود در این مسابقات را از طریق سایت جشنواره به نشانی autcup.aut.ac.ir ارسال کنند.

وی، بررسی فنی تیم‌ها را از اول تا ۱۵ آبان ماه سال جاری دانست و اظهار کرد: ثبت نام قطعی تیم‌ها در ۵ لیگ دانشجویی و سه لیگ دانش آموزی از ۱۰ آبان ماه آغاز  و تا اول آذر ماه جاری ادامه دارد.

به گفته وی، مرحله پیش ثبت نام تیم‌ها در دو بخش دانشجویی و دانش آموزی از  دهم شهریور ماه به صورت اینترنتی آغاز  شده و تا ۵ مهر ماه ادامه خواهد داشت.

صادق نژاد مسابقات دانشجویی را در ۵ لیگ ربات‌های انسان نما، ربات‌های مین یاب، ربات‌های کار، ربات‌های ریز پرنده و ربات‌های مسیریاب ذکر کرد و ادامه داد: درصدد هستیم در لیگ ربات‌های انسان نما، یک المپیک برگزار کنیم و طبق برنامه ریزی صورت گرفته، ربات‌های انسان نما در جشنواره رباتیک امسال در مسابقات فوتبال، بسکتبال، تیراندازی، وزنه برداری، راگبی، ژیمناستیک، تکواندو و برخی مواد دو میدانی با یکدیگر به رقابت بپردازند.

صادق نژاد با بیان اینکه جشنواره رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر با نظارت و همکاری فدراسیون جهانی رباتیک (فیرا) برگزار می‌شود، ابراز امیدواری کرد تا برگزاری این المپیک رباتیک، مقدمه‌ای برای به رسمیت شناخته شدن آن در مسابقات آتی فیرا و گسترش آن در سطوح پیشرفته و به صورت جهانی باشد.

رئیس اداره انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر همچنین اضافه کرد: سال گذشته با همکاری انجمن رباتیک افغانستان، مسابقات رباتیک دانشجویان غیرایرانی در حاشیه جشنواره برگزار شد که امسال بنا به درخواست دانشجویان غیرایرانی، رقابت‌های آنها در جشنواره اصلی تجمیع شده و در لیگ ربات‌های مسیریاب پیشرفته برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در بخش دانش آموزی نیز تیم‌ها در ۳ لیگ ربات‌های انسان نما، ربات‌های ترابری و ربات‌های مسیریاب به رقابت می‌پردازند و لیگ مقدماتی ربات‌های مسیریاب مختص تیم‌های غیرایرانی خواهد بود.

صادق نژاد با تاکید بر این که برگزاری ششمین مسابقات بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی این دانشگاه از ۱۰ تا ۱۵ آذرماه سال جاری است، یادآور شد: برگزاری نمایشگاهی از آخرین دستاوردها و نوآوری‌های حوزه رباتیک و هوش مصنوعی با حضور نمایندگان بخش‌های دانشگاهی، پژوهشگاهی و شرکت‌های خصوصی از جمله برنامه‌های جنبی این جشنواره است.