سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – سفیر جمهوری شرقی اوروگوئه با هدف توسعه روابط علمی و آموزشی از دانشگاه تهران بازدید کرد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا از دانشگاه تهران، خوآن کارلوس اخدا سفیر جمهوری شرقی کشور اروگوئه با محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران دیدار و گفت وگو کرد.
نیلی احمدآبادی در این دیدار با اشاره به فعالیت گسترده بین المللی دانشگاه تهران و امضا تفاهمنامه با دانشگاه ها و مراکز مختلف علمی جهان بر افزایش مبادلات اثرگذار و گسترش همکاری میان دو طرف از طریق طرح های اجرایی پس از امضای یادداشت تفاهم تاکید کرد.
وی ضمن استقبال از سفر آتی رئیس بزرگترین دانشگاه جمهوری اوروگوئه به ایران، خواستار گسترش همکاری در زمینه مسائلی از جمله آب، محیط زیست، انرژی، تغییرات آب و هوایی و نظایر آن شد.
خوآن کارلوس اخدا سفیر جمهوری شرقی اوروگوئه نیز در این جلسه هدف از دیدار خود را آشنایی بیشتر با دانشگاه تهران در آستانه سفر آینده رئیس دانشگاه جمهوری مونته ویدئو اوروگوئه که بزرگترین دانشگاه آن کشور است، اعلام کرد.
وی گفت: به رغم مسافت طولانی میان دو کشور، ظرفیت های زیادی برای همکاری وجود دارد؛ دانشگاه های کشور ما در زمینه کشاورزی قوی هستند.
سفیر جمهوری شرقی اوروگوئه به پیشرفت های علمی ایران به خصوص در زمینه های نانوتکنولوژی و بیوتکنولوژی اشاره کرد.
وی اظهار داشت: با توجه به حضور بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو و تجارب علمی ارزنده در دانشگاه جمهوری اوروگوئه، به گسترش همکاری ها امیدواریم.
محمدباقر قهرمانی معاون بین الملل دانشگاه تهران نیز در این دیدار آمادگی دانشگاه تهران را برای همکاری های مشترک در زمینه زبان وادبیات فارسی و زبان وادبیات اسپانیولی اعلام و با توجه به امکان ارائه برخی درس ها به زبان های غیر ایرانی در کنار زبان فارسی، همکاری در سایر رشته ها و تبادل استاد و دانشجو را مثبت ارزیابی کرد.

** بازدید مسئولان دانشگاه سیدنی از دانشگاه الزهرا(س)
مدیر حوزه خاورمیانه اداره جذب دانشجوی دانشگاه سیدنی استرالیا از دانشگاه الزهرا (س) بازدید کرد.
این ملاقات به درخواست دانشگاه سیدنی و به منظور زمینه سازی سفر هیات دانشگاه سیدنی به ایران صورت پذیرفت.
هیات مسئولان دانشگاه سیدنی استرالیا طی ماه آینده با هدف آغاز همکاری های آموزشی و پژوهشی با دانشگاه های صنعتی شریف، تهران و الزهرا(س) سفری به تهران خواهند داشت.
دانشگاه سیدنی با ۶۰ هزار دانشجو، قدیمی ترین دانشگاه سیدنی و اولین دانشگاه برتر استرالیا است. این دانشگاه در نظام های رتبه بندی جهانی چهاردهمین دانشگاه برتر جهان به حساب می آید.

** شرکت دانشجویان پیام نور در طرح آموزش فراگیر قرآن کریم
سرپرست اداره کل فعالیت های فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه پیام نور از فراهم شدن زمینه برای شرکت دانشجویان در طرح آموزش فراگیر قرآن کریم(تسنیم) خبر داد.
سید ابوالحسن ترابی با اشاره به برگزاری طرح آموزش فراگیر قرآن کریم(تسنیم) گفت: تمام دانشجویان مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور که علاقه مند به شرکت در این طرح هستند می توانند با مراجعه به سایت www.pnuquran.ir برای ثبت نام اقدام کنند.

** پروژه های عمرانی دانشگاه فنی و حرفه ای افتتاح شد
همزمان با هفته دولت – دوم تا هشتم شهریور ماه -، پروژه ساختمان های اداری، آموزشی و خوابگاهی دو آموزشکده فنی پسرانه و دخترانه دانشگاه فنی و حرفه ای در ارومیه افتتاح شد.
مسعود شفیعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای، همزمان با هفته دولت، پروژه ساختمان های اداری و آموزشی سایت شماره ۲ آموزشکده فنی شهید بهشتی ارومیه را به ترتیب با زیربنای یک هزار و ۴۵۵ و یک هزار و ۷۴۲ مترمربع واقع در شهرک شهریار و پروژه خوابگاه دانشجویی دخترانه یاس آموزشکده فنی دختران ارومیه با زیربنای یک هزار و ۸۰۰ مترمربع افتتاح کرد.
سایت شماره ۲ شهید بهشتی با اجرای محوطه سازی و تکمیل سلف سرویس و سالن چند منظوره به زودی به بهره برداری کامل خواهد رسید.
آموزشکده فنی شهید بهشتی مجری پروژه های عمرانی دانشکده و آموزشکده های فنی استان آذربایجان غربی است.