سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – جمعی از متخصصان ایرانی برای شرکت درالمپیک جهانی بیهوشی ومراقبتهای ویژه با ۱۰ مقاله علمی، راهی محل برگزاری معتبرترین کنگره بیهوشی دنیا در هنگ کنگ شدند.

اتاق بیهوشی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا سلیمی رئیس انجمن بیهوشی ومراقبتهای ویژه کشور در این باره گفت: کنگره جهانی بیهوشی هر ۴ سال یکبار در یکی از کشورهای جهان برگزار می‌شود.در این کنگره متخصصان بیهوشی علاوه بر تبادل آخرین اطلاعات علم بیهوشی در جریان جدیدترین دستاوردها وتجربیات متخصصان مربوطه از سراسر جهان نیز قرار می‌گیرند.

وی اظهار داشت:این کنگره که به المپیک بیهوشی نیز مشهور است، معتبرترین کنگره جهانی در زمینه علوم بیهوشی به شمار می رود. امسال نیز این کنگره از ۷ تا ۱۲ شهریور ( ۲۸ آگوست تا ۲ سپتامبر ) در هنگ‌کنگ برگزار می شود.

وی افزود: بی‌تردید این کنگره بزرگترین و مهم ترین واقعه در دنیای بیهوشی جهان است چرا که بیشترین تعداد مقالات و جدیدترین نکات روز پزشکی در این کنگره بررسی می‌شود ضمن اینکه در این کنگره ریاست انجمن جهانی نیز انتخاب می‌شود.

به گفته وی ،تمام انجمن‌های بیهوشی دنیا در این کنگره کرسی دارند و ۵ کرسی هم به ایران اختصاص داده شده است. علاوه بر اینها، کمیته های مختلفی نظیر کمیته آموزش،استاندارد، حقوق بیماران و .. نیز در این کنگره تشکیل می شود. کارگاه‌های علمی، آشنایی با تجهیزات پزشکی مدرن، داروهای روز جهان، گفتگو با اساتید و بزرگان این رشته  و استفاده از تجارب آنها نیز از دیگر فواید این کنگره است.

رئیس انجمن بیهوشی ومراقبتهای ویژه ایران تصریح کرد:از بین ۹۶۴ مقاله ارایه شده به این کنگره  10 مقاله نیز از سوی متخصصان ایرانی ارائه می‌شود و چند تن از پزشکان ایرانی هم در این کنگره سخنرانی خواهند داشت.

وی با بیان اینکه علم ودانش متخصصان بیهوشی ایران هم ردیف استانداردهای جهانی است و دنیا نگاه ویژه‌ای به پزشکان متخصص بیهوشی ایرانی دارد، تصریح کرد: حضور در این کنگره برای مسولان بیهوشی و متخصصان دنیا بسیار اهمیت دارد و در جایی مانند این کنگره که یک مجمع عمومی تشکیل می‌شود، می‌توانیم جایگاه محکمی را برای ایران به وجود آوریم. از سویی می توان برنامه هایی مانند دعوت سخنران‌های سرشناس به کشور، ارتباط بیشتر با سایر کشورها در کوتاه مدت و اعزام همکاران به خارج از کشور را نیز پیگیری نماییم.