سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  شاهرود- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر لزوم ارتباط نزدیکتر دانشگاه ها با صنایع برای توسعه کشور گفت: مشوق هایی برای دانشگاه و صنایع، برای ایجاد ارتباط نزدیک تر آن ها، در دولت تدبیر و امید مدنظر است.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا، محمد فرهادی روز شنبه در آئین آغاز بازگشت به چرخه تولید واحد کنسانتره انگور در شهرستان شاهرود استان سمنان، همزمان با هفته دولت، افزود : دانشگاه ها باید با محیط های صنعتی و اجتماعی در ارتباط بیشتری باشند.
وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر ارتباط سازنده دانشگاه ها و صنایع،اظهار داشت: مشوق هایی به همین منظور در دولت تدبیر و امید مدنظر است.
وی تاکید کرد: بسیاری از فعالیت های دانشگاه های کشور باید مرتبط با صنایع باشد و دانشگاهیان می توانند حتی دوره های آموزشی خود را در واحدهای صنعتی برگزار کنند و دانشگاهیان با ایجاد شرکتهای دانش بنیان در حوزه صنایع، قادر به فعال کردن دانشجویان در این بخش هستند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به فعالیت اقتصادی دولت تدبیر و امید در سه سال گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: دولت یازدهم در ابتدای فعالیت با رکود تورمی، بی رغبتی سرمایه گذاران، تهدیدهای خارجی و کاهش تولید مواجه بود که در تمام بخش ها مشکلاتی برای کشور ایجاد کرده بود.
فرهادی با اشاره به برنامه ریزی برخی کشورها برای کاهش فروش نفت ایران یادآور شد: کار داشت تا جایی پیش می رفت که قصد داشتند برنامه نفت در برابر غذا را برای ایران پیاده کنند و حتی احتمال حمله نظامی وجود داشت.
وی ادامه داد : دولت تدبیر و امید در آن شرایط، با بینش و برنامه ویژه، تدابیر راهبردی در مذاکرات هسته ای در پیش گرفت تا تحریم های ظالمانه علیه ایران لغو و تهدیدهای نظامی در شورای امنیت سازمان ملل نیز برطرف شد.
وی با تاکید بر این که رویکرد مناسب دولت تدبیر و امید، زمینه تحرک اقتصادی و کاهش تورم را در کشور ایجاد کرده است، تصریح کرد: از سوی دولت یازدهم برخی مقررات و آئین نامه ها مانند بسته خروج از رکود در کشور اجرایی شد که زمینه حمایت از سرمایه گذاران و فعالیت بیشتر بخش خصوصی را فراهم کرد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد : با رویکرد دولت یازدهم در زمان حاضر سرمایه گذاری در کشور سرعت گرفته است و رویکردی اتخاذ شده است تا واحدهای راکد به حرکت درآید و به چرخه تولید بازگردد.
فرهادی با تاکید بر این که پس از لغو تحریم ها، برقراری ارتباط های بین المللی مانند ارتباط بانکی زمان می برد، افزود: دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به واحدهای کوچک و متوسط که بخش عمده کارآفرینی را تشکیل می دهند دارد.
وی نیروی انسانی خلاق را پشتوانه فعالیت های اقتصادی کشور در شرایط کنونی عنوان و اضافه کرد: با همدلی دولت و ملت، اکنون رویکرد مناسبی در به کار گیری سرمایه بخش خصوصی برای رونق اقتصاد کشور اتخاذ شده است.
وی به افزایش رشد اقتصادی کشور از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید از منفی ۶٫۷ به مثبت ۴٫۷ در ماه گذشته، گفت: رشد اقتصادی ایران بر اساس برنامه ششم توسعه کشور باید به هشت درصد برسد به طوری که هر یک درصد با اشتغالزایی برای ۱۰۰ هزار نفر همراه است.
وی با اشاره به سفرش به شهرستان شاهرود در استان سمنان افزود: دانشگاه های این خطه نیز باید ارتباط بیشتری با محیط های اجتماعی و صنعتی داشته باشند و می توانند امور مطالعاتی این حوزه ها را بر عهده گیرند و زمینه توسعه آنان را فراهم کنند.
با حضور وزیر علوم تحقیقات و فناوری، مرحله بازگشت به تولید واحد کنسانتره شاهرود آغاز شد.
در سفر یک روزه محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان سمنان، طرح های عمرانی مانند دانشکده، کتابخانه و خوابگاه در شاهرود، دامغان، سمنان و گرمسار افتتاح می شود.
۶۱۰۳/۶۰۲۶/۶۱۶۷