سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – با توجه به آمارهای جهانی، حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد زوجین نابارور هستند؛ از این رو در هفدهمین کنگره بین‌المللی تولیدمثل روش‌های درمان ناباروری مورد بحث و تبادل‌نظر قرار می‌گیرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار ایسنا، دکتر روح‌الله فتحی، دبیر علمی هفدهمین کنگره بین‌المللی پزشکی تولیدمثل با تاکید بر اینکه این کنگره از روز چهارشنبه، ۱۰ شهریورماه همزمان با جشنواره بین‌المللی تحقیقاتی رویان برگزار می‌شود، افزود: ناباروری یکی از دغدغه‌های جهانی است که براساس آمارها ۱۰ تا ۱۵ درصد زوجین نابارور هستند و این آمار در ایران بالاتر از این میزان است.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری کنگره تولیدمثل خاطرنشان کرد: محورهای این دوره از کنگره بر موضوعاتی متمرکز شده که از جمله دغدغه‌های حوزه پزشکی است.

فتحی، اختلالات عملکرد تخمدان را از جمله محورهای این کنگره نام برد و گفت: دو بیماری تخمدان پلی‌کیستیک و یائسگی زودرس از جمله بیماری‌های موثر در ناباروری است که تاکنون روش‌های درمانی سلولی و مولکولی برای این دو بیماری ارائه شده است. از این رو در این دوره از کنگره از محققان و صاحب‌نظران برای بحث و تبادل‌نظر در خصوص این روش‌ها دعوت به عمل آمده است.

وی بررسی عوامل موثر ژنتیکی در سقط مکرر و نواقص لانه‌گزینی جنین را از دیگر محورهای این کنگره نام برد و یادآور شد: از مسائل مهم در حوزه درمان ناباروری، حفظ باروری در بیماران مبتلا به سرطان است که در این دوره از کنگره روش‌های حفظ باروری در مبتلایان به سرطان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دبیرعلمی هفدهمین کنگره بین‌المللی پزشکی تولیدمثل غربالگری و اهدای گامت و جنین، تغذیه و سبک زندگی در باروری، ناباروری مردان و زیست‌شناسی اسپرم، زیست‌فناوری حیوانات، اخلاق و سلامت باروری، تصویربرداری تولیدمثل، مهندسی بافت در علوم تولیدمثل و زیست‌شناسی سرما و حفظ باروری را از دیگر موضوعات مطرح در این دوره از کنگره نام برد.

به گفته وی، در هفدهمین کنگره بین‌المللی تولیدمثل ۵۹۷ مقاله ارسال شده که از این تعداد ۳۲۴ مقاله برای ارائه به کنگره انتخاب شده است.