سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – وزیر علوم کتابخانه مرکزی دانشگاه صنعتی شاهرود را افتتاح کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، همزمان با هفته دولت محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان نماینده دولت در سفر به استان سمنان مورد استقبال استاندار سمنان، فرماندار شاهرود، نماینده شاهرود در مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود و مسئولان محلی این استان قرار گرفت.
فرهادی در ابتدای ورود به استان سمنان با حضور در یادمان شهدای گمنام دانشگاه صنعتی شاهرود با قرائت فاتحه و نثار تاج گل بر مقام شامخ این بزرگواران ادای احترام کرد.
دراین مراسم محمد حسین امید،معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم ، عبدالحسین فریدون ،مدیرکل دفتر وزارتی و مهندس ذوالفقار یزدان مهر، رییس صندوق رفاه، وزیر علوم را همراهی می کردند.
افتتاح کتابخانه مرکزی دانشگاه صنعتی شاهرود
در ادامه سفر ، کتابخانه مرکزی دانشگاه صنعتی شاهرود با حضور وزیر علوم افتتاح شد.
این کتابخانه در زمینی به مساحت شش هزار و ۶۵۰ متر مربع و با بودجه ای بالغ بر ۷۷ هزار و ۶۶۱ میلیون ریال از محل منابع عمومی دانشگاه صنعتی شاهرود بنا شد.
ساخت این کتابخانه از سال ۱۳۸۷ در سه طبقه آغاز شده و در سال ۱۳۹۴ به اتمام رسیده است. در این کتابخانه ۸۲ هزار جلد کتاب نگهداری می شود که ۲۰ هزار جلد آن لاتین بوده و همچنین دسترسی الکترونیکی به پایان‌نامه ها، پایگاه های استنادی و نشریات امکان پذیر است.
وزیر علوم کارخانه طرح فرآوری آرد شاهرود را افتتاح کرد
کارخانه طرح فرآوری آرد شاهرود در شش طبقه و هر طبقه به مساحت ۴۵۰ متر مربع با هزینه بالغ بر سه میلیارد و ۵۰۰ هزار میلیون تومان احداث شده که توسط وزیر علوم افتتاح شد.
گفتنی است ظرفیت این کارخانه ۸۰۰ تن بوده و مهمترین شاخصه آن عدم نیاز به گندم خارجی برای تهیه آرد مرغوب محسوب می‌شود.
افتتاح شرکت کنستانتره توحید شاهرود
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری شرکت کنستانتره توحید شاهرود را افتتاح کرد که این کارخانه در طول سه ماه فعالیت خود می تواند در صورت وجود مواد اولیه در طول فصل برداشت انگور در سطح کشور، حدود ۱۵ هزار تن انگور و ۱۰ هزار تن سیب درختی درجه سه و چهار و همچنین زردآلو و آلبالوی درجه دو باغداران را به کنستانتره تبدیل کند. در این صورت می تواند سالانه ۳ هزار تن کنستانتره انگور و هزار و ۵۰۰ تن کنستانتره سب درختی تولید کند.
مزیت این کارخانه، تبدیل محصولات درجه سه و چهار باغات به یک محصول با ارزش و دارای کیفیت صادراتی است و جالب توجه است که هر بشکه کنستانتره حدودا بین پنج تا هشت برابر یک بشکه نفت برای کشور ارزآوری دارد.
گفتنی است، در این مراسم استاندار سمنان، نماینده شاهرود در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه شاهرود و جمعی از مسئولان محلی حضور داشتند.
در حال تکمیل/