سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیرکل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: براساس سیاست‌گذاری‌هایی که به درستی در بنیاد ۱۵ خرداد اتخاذ شده است، این بنیاد کمک به ساخت خوابگاه‌های دخترانه را در ۱۵ دانشگاه کشور در برنامه‌های خود قرار داده است.

یک روز در خوابگاه پزشکان آینده

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، مهرالله رخشانی‌مهر در مراسم کلنگ‌زنی خوابگاه خواهران دانشگاه اراک در جمع خبرنگاران افزود: این اقدام به دلیل کمبودهایی که وزارت علوم و بهداشت در حوزه خوابگاه خواهران با آن مواجه شده، در دستور کار بنیاد قرار گرفته است. سال‌هاست دولت به موضوع خوابگاه‌سازی ورود پیدا نکرده و بیشتر علاقمندی ما ورود خیرین و بخش خصوصی به ایجاد خوابگاه‌ها بوده است.

وی افزود: طی دو، سه سال اخیر موفق شدیم از محل منابع دولتی بیش از ۳۰ هزار متر مربع به مجموعه خوابگاه‌های خواهران اضافه کنیم که این ارقام نسبت به نیاز مجموعه وابسته به وزارت علوم اندک است.

رخشانی مهر گفت: اقدام بنیاد ۱۵ خرداد در حرکت به سوی ایجاد خوابگاه‌های خواهران اقدامی شایسته است گرچه اقداماتی در حوزه خیرین نیز در حال اتفاق است که مجموعه این اقدامات بخشی از نیاز خوابگاهی آموزش عالی کشور را پوشش دهد.

مدیرکل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: تمهیدات مطلوبی در وزارت علوم جهت حمایت از حضور خیرین و حمایت از پروژه‌های بنیاد ۱۵ خرداد فراهم شده است؛ در صورتی که پروژه‌های خیرساز و بنیاد ۱۵ خرداد، ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشند ما نیز آمادگی داریم که ۵۰ درصد باقی را برای تکمیل خوابگاه تامین اعتبار کنیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، اعتبار اولیه برای خوابگاه دخترانه دانشگاه اراک که به همت بنیاد ۱۵ خرداد امروز کلنگ‌زنی شد پنج تا شش میلیارد تومان با عملیات اجرایی سه ساله برآورد شد. این خوابگاه در زمینی به مساحت چهار هزار مترمربع  دارای ظرفیت بیش از ۲۳۰ دانشجو  خواهد بود.