سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور گفت: سیاست صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور شناسایی ظرفیت های بالقوه و بالفعل علمی کشور و مورد بررسی تطیبقی قرار دادن آنها است.

ضرغام - رییس صندوق حمایت از پژوهشگران بین جهاددانشگاهی و صندوق حمایت از پژوهشگران

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر ضرغام در جلسه مسئولین دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه این صندوق آمادگی کامل دارد که در جایگاه بنیاد ملی علمی ایران فعالیت های علمی را مورد حمایت قرار دهد، اظهار کرد: سیاست ما این است که ظرفیت های بالقوه و بالفعل علمی کشور شناسایی و مورد بررسی تطبیقی قرار گیرد.

وی افزود: دانشجویان مقطع کارشناسی تحت پوشش قرا می گیرند. دانشجویان کارشناسی ارشد نیز می توانند در پروژه های مصوب شرکت داشته باشند و رساله دکتری نیز مورد حمایت قرار گرفته است. البته در سطح وسیع فارغ التحصیلان دکتری را مورد حمایت قرار می دهیم.

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور گفت: طبق تفاهم نامه ای که با دانشگاه امضا شده است، اختراعات دانشگاه دارای هزینه ۷ الی ۱۲هزار دلار مورد حمایت قرار گرفته و ثبت می شود.

دکتر ضرغام، هدف اصلی از تشکیل صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور را ایفای وظایف بنیاد ملی علم ایران عنوان کرد و افزود: عمده فعالیت‌های آن در حوزه‌های حمایت از طرح‌های پژوهشی، دکتری تخصصی، ثبت اختراعات، کرسی پژوهشی، پژوهانه (گرنت) و حمایت از ایجاد و توسعه مراکز نوآوری، انجام می‌گیرد .

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران کشور با بیان این که اگر سطح دانش مردم جامعه افزایش یابد اتفاقات خوبی برای جامعه رخ خواهد داد، خاطرنشان کرد: توجیه مسوولین مبنی بر اهمیت افزایش سطح دانش مردم جهت تحول رفاه اجتماعی، شناسایی ذینفعان و تهیه بسته های آموزشی متناسب با موضوعات مختلف و روش ها و شیوه های آموزشی و استفاده از فضای مجازی با همکاری وزارت بهداشت و درمان، وزارت علوم و وزارت جهاد کشاورزی سه موضوع مهم در راستای ارتقای طح علمی جامعه است.

دکتر ضرغام با اشاره به این که اخیرا برگزاری کارگاه آموزشی در خصوص استرس ها و چگونگی کنترل خشم مصوب شده است، گفت: هدف از این کارگاه تربیت مربیانی است که به مردم آموزش بدهند .

وی افزود: در زمینه سبک زندگی سالم با تاکید بر کیفیت زندگی، اخلاق و معنویت که مربوط به حوزه بهداشت و درمان است، نیز اقداماتی صورت گرفته است. یکی از مهمترین فاکتورهای در جامعه امید است. اعتماد و امید، شادابی و نشاط جزو سرمایه های اجتماعی است و نباید خدشه دار شود.

وی در پایان، ابراز امیدواری کرد، با توجه به ظرفیت های علمی بسیار خوبی که دانشگاه علوم پزشکی گیلان دارد، برگزاری این نشست و نشست های بعدی، بتواند منجر به استفاده بهینه از حمایت‌های صندوق شود.