سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سرپرست پارک علم و فناوری البرز تاکید کرد: خرید محصولات دانش بنیان بهترین راه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان است.

شرکت های دانش بنیان

عطاالله ربانی در گفت وگو با ایسنا، گفت: با توجه به تازگی موضوع اقتصاد دانش بنیان، افکار عمومی شناخت زیادی از حوزه علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ندارد.

وی به سند چشم انداز توسعه کشور و جایگاه اقتصاد دانش بنیان در این سند اشاره و اعلام کرد: در افق ۱۴۰۴ باید ۲۰ درصد از تولید ناخالص داخلی کشور از طریق اقتصاد دانش بنیان تامین شود از همین رو ضرورت دارد به طور جدی به شرکت‌ها و اقتصاد دانش بنیان توجه شود.

رئیس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی با بیان اینکه پارک علم و فناوری البرز در سال ۸۷ تاسیس شد، خاطرنشان کرد: تا پایان سال ۹۲ فقط هشت شرکت دانش بنیان در پارک پذیرش شدند اما از سال ۹۲ تاکنون تعداد این شرکت ها به ۷۶ مورد رسیده است.

وی ادامه داد: میزان فروش محصولات این شرکت‌ها تا پایان سال ۹۲ حدود ۲۸ میلیارد تومان، در سال ۹۳ حدود ۴۰ میلیارد تومان و در سال ۹۴ به ۷۰ میلیارد تومان رسید.

ربانی در بخش دیگری از سخنان خود به دغدغه شرکت‌های دانش بنیان به ویژه در حوزه فروش محصولات اشاره و اعلام کرد: اگرچه این محصولات دقیقا با نیازهای کشور تطابق دارد و دولت نیز تدابیر خوبی برای حمایت از آنها اندیشیده است اما این تدابیر در البرز آن طور که باید عملیاتی نشده است.

سرپرست پارک علم و فناوری البرز در پایان اعلام کرد: خرید محصولات دانش بنیان بهترین راه حمایت از این شرکت هاست که امیدواریم در این استان مورد توجه جدی قرار گیرد.