سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم گفت: موضوع حل مشکلات مربوط به اراضی دانشگاه‌ها بسیار مهم است و ضروری است تمامی دفاتر حقوقی دانشگاه‌ها در یک حرکت جهادی به مستند سازی اموال غیر منقول دانشگاه‌ها اقدام کنند و برای آنها سند رسمی اخذ کنند.

دکتر روشن معاون حقوقی وزیر علوم

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر محمد روشن در همایش مدیران حقوقی دانشگاه‌ها که با حضور  دکتر صراف قائم مقام معاونت حقوقی ریاست جمهوری، دکتر تسلیمی قائم مقام وزیر علوم در دانشگاه بوعلی سینای همدان در حال برگزاری است افزود: لازم است مدیران دانشگاهها در تمامی قراردادهایی که دانشگاهها با سازمان های مختلف منعقد می کنند از مشورت کارشناسان  دفاتر حقوقی استفاده کنند  تا در آینده  با مشکلات قانونی و حقوقی  مواجه نباشند.
وی تاکید کرد: حضور کارشناسان حقوقی در کمیسیسون های هیات های امنای دانشگاهها ضروری است و باعث تقویت و پایداری مصوبات هیات های امنا دانشگاهها به عنوان مرجع مهم تصمیم گیری در آموزش عالی است.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم گفت: این معاونت همکاری خوبی با مجلس شورای اسلامی دارد و هم اکنون در خصوص لایحه مبارزه با تقلب‌های علمی، مالکیت فکری و برنامه ششم توسعه  در کمیسیون‌های قضایی و آموزش و تحقیقات مجلس یا نمایندگان مشورت و تبادل نظر می کند.
وی با اشاره به راه اندازی نشریه پژوهشی حقوق آموزش عالی گفت: از مدیران حقوقی دانشگاهها که از اعضای هیأت علمی و متخصصان حقوق هستند انتظار داریم با انتشار مقالات علمی، در زمینه میاحث حقوقی و قوانین مربوط به دانشگاهها ، اعضای هیئت علمی و دانشجویان، یک نهضت ترویج علمی و مباحثه حقوقی ایجاد کنند.
به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، همایش مدیران حقوقی دانشگاهها به مدت دو روز در دانشگاه بوعلی سینا برگزار می شود و در آن در میزگردهای تخصصی “جایگاه و ساختار تشکیلات حقوقی در دانشگاهها، چالش های مستند سازی اموال دانشگاهها و منطقه بندی ادارات حقوقی مراکز آموزش عالی، مورد کارشناسی و تبادل نظر قرار می گیرد.