سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه پیام نور با هدف گسترش زبان فارسی و تقویت مراکز آموزش زبان فارسی ویژه متقاضیان خارجی روز چهارشنبه افتتاح شد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا، رئیس دانشگاه پیام نور در مراسم افتتاح این مرکز که همزمان با هفته دولت – دوم تا هشتم شهریور ماه – صورت گرفت، افزود: حدود ۴۰۰ پروژه نیمه تمام در دانشگاه پیام نور وجود داشت که خوشبختانه با صرفه جویی های انجام شده، ۳۵۰ پروژه در دهه فجر سال گذشته افتتاح شد و ۶۱ پروژه در هفته دولت به بهره برداری می رسد.
علی اصغر رستمی ابوسعیدی گفت: هنوز ۲۷۰ پروژه داریم که امیدواریم با کمک دولت تدبیر و امید بتوانیم حداقل ۵۰ مورد از آن را در دهه فجر امسال افتتاح کنیم.
رئیس دانشگاه پیام نور افزود: امیدوارم استانداران و فرمانداران کشور در قالب ماده ۱۸۰ قانون برنامه اعتبار پنجم توسعه، کمک های را در بدو آموزش فرهنگی به این دانشگاه در راستای تکمیل پروژه های مناطق محروم داشته باشند.
وی با اشاره به افتتاح مرکز آموزش زبان فارسی ویژه متقاضیان خارجی گفت: امیدواریم این مرکز در گسترش زبان فارسی و جذب دانشجویان خارجی موثر باشد.
رستمی ابوسعیدی ادامه داد: دانشگاه پیام نور اکنون در ۶۴ کشور نمایندگی دارد و این مرکز حتی می تواند به صورت آنلاین به گردشگردانی که تامل به آموزش زبان فارسی دارند، یاری رساند.
وی خاطر نشان کرد: در همین زمینه با فرهنگستان زبان ادب فارسی تفاهمنامه هایی داشته ایم و امیدواریم در راستای معنویات رهبر معظم انقلاب گام هایی موثری برداریم.
رئیس دانشگاه پیام نور یادآور شد: امسال ۵۰۰ محتوای الکترونیک رونمایی شده و امیدواریم تا شروع سال تحصیلی، ۱۵۳۱ محتوای الکترونیکی دیگر نیز افتتاح شود.
رستمی ابوسعیدی ادامه داد: در راستای رسالت پیام نور که آموزش مجازی است، سعی داریم به صورت کمی و کیفی محتوای آموزش الکترونیکی را ارتقا دهیم و در همین زمینه، تلویزیون تعاملی بزودی راه اندازی می شود.
وی گفت: یکی از برنامه های پیام نور که تاکید زیادی بر آن دارد، مولفه های فرهنگی است و قصد داریم کنفرانس بین المللی با حضور دانشگاه های جهان اسلام در موضوع جایگاه علوم اسلامی در مبارزه با افراط گرایی برگزار کنیم.
همچنین در حاشیه مراسم رونمایی مرکز اموزش زبان فارسی دانشگاه پیام نور، از مرکز آموزش های زبان های خارجی، سامانه صدور گواهی نامه الکترونیک و سامانه تلویزیون تعاملی این دانشگاه با حضور عبدالحسین فریدون مدیرکل حوزه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افتتاح شد.