سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – بنا بر ‘نمایه نوآوری جهانی ۲۰۱۶’ ، ایران در میان ۱۲۸ کشور موفق به کسب رتبه دوم درصد فارغ التحصیلان حوزه علوم و مهندسی شد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد – تهران، دستیابی به رتبه چهارم در تحصیلات دانشگاهی، رتبه ۲۶ در خلق دانش، رتبه ۳۱ درصد کل ثبت نام در دانشگاه، رتبه ۴۱ در زیرساخت عمومی، رتبه ۴۸ در سرمایه انسانی و پژوهشی و همچنین رتبه ۵۱ در نرخ کارآمدی نوآوری از دیگر توفیقات جمهوری اسلامی ایران در حوزه نوآوری جهانی سال ۲۰۱۶ گزارش شده است.
نمایه نوآوری جهانی ۲۰۱۶ که اخیرا با همکاری دانشگاه کورنل، دانشگاه اقتصاد اینسید و سازمان جهانی مالکیت معنوی ارائه شده است، عملکرد نوآورانه ۱۲۸ کشور و اقتصاد سراسر جهان را براساس ۸۲ شاخص رتبه بندی می کند.
‘فرانسیس گوری’ مدیرکل سازمان جهانی مالکیت معنوی معتقد است سرمایه گذاری بر نوآوری یکی از ضرورت های رشد اقتصادی طولانی مدت جوامع به شمار می آید.
به گزارش ایرنا، آخرین آمارهای ارائه شده در زمینه شاخص های جهانی نوآوری نشان می دهد که از سال ۲۰۱۵ تا کنون ایران از جایگاه یکصد و ششم با ارتقای ۲۸ رتبه ای به جایگاه ۷۸ صعود کرده است.
علمی**۱۰۵۵**۱۴۴۰