محمد روشن سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم گفت: موضوع حل مشکلات مربوط به اراضی دانشگاهها بسیار مهم است و ضروری است تمامی دفاتر حقوقی دانشگاهها در جهت مستند سازی اموال دانشگاه‌ها اقدام کنند .

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، محمد روشن در همایش مدیران حقوقی دانشگاه‌ها که در دانشگاه بوعلی سینای همدان در حال برگزاری است افزود: لازم است مدیران دانشگاه‌ها در تمامی قراردادهایی که دانشگاه‌ها با سازمان های مختلف منعقد می کنند از مشورت کارشناسان  دفاتر حقوقی استفاده کنند  تا در آینده  با مشکلات قانونی و حقوقی  مواجه نباشند.

وی تاکید کرد: حضور کارشناسان حقوقی در کمیسیسون های هیات های امنای دانشگاه‌ها ضروری است و باعث تقویت و پایداری مصوبات هیات های امنا دانشگاهها به عنوان مرجع مهم تصمیم گیری در آموزش عالی است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم گفت: این معاونت همکاری خوبی با مجلس شورای اسلامی دارد و هم اکنون در خصوص لایحه مبارزه با تقلب های علمی، مالکیت فکری و برنامه ششم توسعه  در کمیسیون های قضایی و آموزش و تحقیقات مجلس یا نمایندگان مشورت و تبادل نظر می کند.

وی با اشاره به راه اندازی نشریه پژوهشی حقوق آموزش عالی گفت: از مدیران حقوقی دانشگاهها که از اعضای هیأت علمی و متخصصان حقوق هستند انتظار داریم با انتشار مقالات علمی، در زمینه میاحث حقوقی و قوانین مربوط به دانشگاهها، اعضای هیات علمی و دانشجویان، یک نهضت ترویج علمی و مباحثه حقوقی ایجاد کنند.

گفتنی است همایش مدیران حقوقی دانشگاهها به مدت دو روز در دانشگاه بوعلی سینا برگزار می شود و در آن در میزگردهای تخصصی جایگاه و ساختار تشکیلات حقوقی در دانشگاهها، چالش های مستند سازی اموال دانشگاهها و منطقه بندی ادارات حقوقی مراکز آموزش عالی، مورد کارشناسی و تبادل نظر قرار می گیرد.