سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – شرکت تسلا با افزایش توان مجموعه باتری در نسل جدید سری اس و ایکس توانست شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر را تا ۲٫۵ ثانیه کاهش دهد.

130587.jpg

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی‌میل آنلاین، الون ماسک، مدیر و مالک مجموعه تسلا با تایید خبر نصب اولین سری باتری با توان ۱۰۰ کیلووات در خودروهای جدید این شرکت عنوان کرد: در این پروژه تعداد سلول‌های باتری افزایش یافت تا خودروی مدل S P100D  عنوان سریع‌ترین خودروی شهری با شتاب ۲٫۵ ثانیه و سومین خودروی پرشتاب در طول تاریخ خودروسازی جهان را  کسب کند.

سری جدید خودروهای شرکت تسلا مجهز به سوئیچ سریع‌ترین شتاب ممکن با نام ludicrous mode شده‌اند و در صورتی‌که راننده این سوئیچ را فعال کند تمام توان باتری به صورت لحظه‌ای صرف شتابگیری سریع خودرو خواهد شد.

 ماسک می‌گوید تنها تعداد انگشت‌شماری خودروی دارای شتاب کمتر از سه ثانیه در جهان وجود دارد. این خودروها مثل سوپراسپرت لافراری از شرکت فراری و پورشه ۹۱۸ میلیون‌ها دلار قیمت دارند و با توجه به تولید کاملا محدود در صورت توانایی پرداخت قیمت سرسام‌آور آنها همچنان امکان خرید میسر نیست.

وی همچنین خرید خودروهای سوپراسپرت را کاملا غیراقتصادی و غیرمنطقی می‌داند چرا که این خودروهای گرانقیمت تنها دو صندلی و فضای بار بسیار محدودی را در اختیار صاحب خودرو قرار می‌دهند، اما خودروهای تسلا با شتاب‌گیری بهتر مجهز به چهار در و پنج صندلی هستند و فضای بار بسیار بیشتری دارند.