سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – رئیس مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور، جزئیات آزمون زبان دکتری تخصصی (ای تی پی ان یو) – ETPNU – مهر ماه ۹۵ را اعلام کرد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا از دانشگاه پیام نور، محمد علی ابراهیمی با بیان اینکه زمان ثبت نام آزمون زبان دکتری تخصصی مهر ماه ۹۵، از ۲۳ شهریور ماه تا یکم مهر ماه سال جاری است، گفت: ثبت نام به صورت الکترونیکی و از طریق پرتال پیام نور – مرکز سنجش و آزمون صورت می گیرد.
وی زمان برگزاری آزمون را ۱۰ مهر ماه و زمان دریافت کارت آزمون را از ششم تا ۱۰ مهر ماه اعلام کرد و افزود: آزمون زبان دکتری تخصصی مهر ماه ۹۵، به صورت الکترونیکی در استان های آذربایجان شرقی، اصفهان، تهران، خراسان رضوی، فارس و کرمانشاه برگزار می شود.
ابراهیمی هزینه ثبت نام داوطلبان را مبلغ ۷۵۰ هزار ریال عنوان کرد و گفت: داوطلبان می توانند این مبلغ را به شماره حساب ۲۱۷۸۶۰۹۰۰۱۰۰۷ به حساب بانک ملی شعبه بنفشه به نام دانشگاه پیام نور واریز کنند.
داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر و رفع مشکل احتمالی می توانند با شماره تلفن ۲۲۴۵۸۲۹۷-۰۲۱ تماس حاصل کنند.

** تفاهمنامه همکاری دانشگاه شهیدبهشتی با دانشگاه کشور چاد
هیاتی از دانشگاه «انجامنا کشور چاد» از دانشگاه شهیدبهشتی بازدید کرد و تفاهمنامه همکاری بین این دو دانشگاه امضا شد.
هیات دانشگاه «انجامنا کشور چاد»، از دانشکده ادبیات و علوم انسانی، پژوهشکده گیاهان و مواد اولیه دارویی، دانشکده علوم زمین و همچنین از مرکز آموزش های تخصصی و آزمایشگاه انرژی های تجدیدپذیر در پردیس شهید عباسپور بازدید کرد.
هیات دانشگاه «انجامنا» در دیدار با محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه بر پیشرفت های شگفت انگیز کشور ایران تاکید کردند و این پیشرفت ها را متعلق به تمام جهان اسلام دانستند و از این بابت آنها هم به پیشرفت های ایران افتخار می کنند و امیدوارند با این همکاری مشترک آنها از پیشرفت های ایران بیاموزند و استفاده کنند. آنها هدف اصلی خود از این بازدید را وحدت بین کشورهای اسلامی اعلام کردند.
طرف ایرانی هم بر اهمیت وحدت اسلامی تاکید کرد و بیان داشت که ایران با حمایت مقام معظم رهبری و رشادت های دانشمندان و دانشگاهیان موفق شده به رغم تحریم ها و شهادت دانشمندان ایرانی از این گردنه خطیر عبور کرده و به قله های علم و فناوری دست یابد.

** تحصیل بدون کنکور قهرمانان المپیک در دانشگاه خوارزمی
رئیس دانشگاه خوارزمی از آمادگی این دانشگاه برای ادامه تحصیل قهرمانان المپیک خبر داد.
محمدعلی سبحان الهی در اطلاعیه ای اعلام کرد : انشگاه خوارزمی، نخستین مؤسسۀ آموزش عالی کشور در آستانه یکصدمین سال تأسیس خود، و با عنایت به داشتن یکی از دیرین ترین دانشکده های تربیت بدنی و علوم ورزشی کشور با سابقۀ حدود نیم قرن، ضمن عرض شادباش به قهرمانان المپیک و جامعۀ ورزشی برای افتخارآفرینی های چشمگیر این فرزندان برومند ایران اسلامی، آمادگی خود را برای جذب قهرمانان المپیک برای تحصیل و ادامه تحصیل در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری این دانشگاه اعلام می کند.
وی گفت: این عزیزان می توانند بدون کنکور و بدون پرداخت شهریه و طبق قوانین و ضوابط وزارت علوم در دانشگاه خوارزمی تحصیل کنند.

** نشست مسئولان بین الملل دانشگاه های منتخب ایران برگزار شد
نشست مسئولان بین الملل دانشگاه های منتخب ایران با حضور حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در دانشگاه تهران برگزار شد.
در این نشست سیاست های راهبردی وزارت علوم در حوزه بین الملل، اطلاع رسانی درخصوص نشست های آتی بین المللی در ایران، گزارش وضعیت همکاری با اتحادیه اروپا، بررسی نقاط قوت و ضعف همکاری های بین المللی، ارائه تجربیات و هم افزایی تلاش ها برای ارتقای علمی دانشگاهها و مراکز علمی جمهوری اسلامی ایران بررسی شد.
نمونه طرح های بین المللی موفق، جنبه های مختلف بورس های کوتاه مدت و بلندمدت دانشگاهی و کشوری، همکاری با سازمان ها و مجامع بین المللی، آموزش زبان فارسی، تشکیل کارگروه های تخصصی، وضعیت و نحوه تامین اعتبارات همکاری های بین المللی، اختیارات دانشگاه ها در حوزه توسعه همکاری های بین المللی از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود.
همچنین در این جلسه موضوعات برگزاری دوره های دکتری مشترک، جنبه های مختلف همکاری با کشورهای همجوار، همکاری با کشورهای دارای اولویت ارتباطات بین المللی، ضرورت افزایش روابط انسانی و فرهنگی، ضرورت تحلیل شرایط همکاری، تشکیل کارگروه های تخصصی برای عبور از مشکلات مرتبط با تحریم و شرایط پسابرجام، تعاملات سازنده با وزارت امور خارجه و سایر نهادهای داخلی نیز بررسی شد.

** شهریه دوره های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد
شهریه دانشجویان دوره های کاردانی فنی و حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه علمی کاربردی برای سال تحصیلی ۹۶ – ۹۵ اعلام شد.
شهریه ثابت اعلام شده برای طول دوره تحصیلی هر دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی ثابت است اما میزان شهریه متغییر در هر سال تحصیلی توسط هیات امنای دانشگاه اعلام و برای همه دانشجویان این دانشگاه اجرا می شود.
شهریه تمامی دوره ها در مراکز آموزش علمی کاربردی مستقر در مناطق آزاد به میزان یک و نیم برابر شهریه دوره های مشابه در مراکز علمی کاربردی سایر مناطق کشور است اما این ضریب افزایش برای دانشجویان بومی که مدرک دیپلم متوسطه خود را از استان مربوطه منطقه آزاد اخذ کرده باشند، اعمال نخواهد شد.
از مجموع شهریه دانشجویان این دانشگاه ۸۵ درصد میزان شهریه به حساب مرکز آموزشی و ۱۵ درصد به عنوان حق نظارت دانشگاه به حساب غیر قابل برداشت دانشگاه واریز خواهد شد.

** تقویم آموزشی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) اعلام شد
تقویم آموزشی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برای نیمسال اول تحصیلی سال ۹۶ – ۹۵ اعلام شد و براساس این تقویم ثبت نام دانشجویان این دانشگاه ۱۴ و ۱۵ شهریور ماه تعیین شده است.
کلاس های درس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) از ۲۷ شهریور ماه آغاز می شود و تا ۱۵ بهمن ماه ادامه دارد.
امتحانات پایان ترم نیمسال تحصیلی ۹۶ – ۹۵ این دانشگاه نیز از ۲۵ دی ماه آغاز و تا ۶ بهمن ماه ادامه دارد.
بر اساس این تقویم زمان ارزشیابی آموزشی از سوی دانشجویان نیز ۹ تا ۲۴ دی ماه تعیین شده است.