سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی ۴۲ هزار دانشجو و ۹۰۰ عضو هیئت علمی دارد گفت: نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی استان یک به ۴۰ است.

کلاس

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، علیرضا امیرتیموری در دیدار اعضای هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به ارائه گزارشی از روند فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی استان اظهار کرد: آموزش عالی کشور وارد مرحله گذار جدیدی شده است که عدم رعایت برخی موارد و استاندارها آسیب های جدی را برای آموزش عالی بدنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه ۴۲ هزار دانشجو در مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر گیلان تحصیل می کنند افزود: دانشگاه آزاد اسلامی استان ۹۰۰ عضو هیئت علمی دارد و نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی استان یک به ۴۰ است.

امیرتیموری با بیان اینکه ۶۰ درصد جمعیت دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان در واحدهای رشت و لاهیجان تحصیل می کنند گفت: سال گذشته دو مرکز رشد در این دو واحد مهم دانشگاهی در راستای توسعه اقتصاد دانش بنیان راه اندازی شد.

وی با اشاره به آسیب های موجود پیش روی دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: حضور دانشگاه‌های دیگر که استانداردهای علمی و آموزشی در آنها رعایت نمی‌شود، موجب آسیب پذیری دانشگاه آزاد شده است.

امیرتیموری در پایان با بیان اینکه کاهش دانشجو دانشگاه آزاد اسلامی را با چالش جدی روبرو کرده است خاطرنشان کرد: با افزایش تعداد رشته های جدید در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه و جذب دانشجو از مهرماه امسال در تحصیلات تکمیلی، تا حدودی کمبود دانشجو در مقطع کارشناسی جبران می شود.