سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا-همزمان با هفته دولت، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از مدیران این وزارت برای افتتاح طرح های عمرانی استان سمنان، بازدید از مراکز آموزش عالی و دیدار با دانشگاهیان به این استان سفر می کنند.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت علوم، فرهادی در این سفر از دانشگاه های سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار بازدید و طرح های عمرانی آماده بهره برداری استان را افتتاح می کند.
بر اساس این گزارش، افتتاح کتابخانه دانشگاه شاهرود، ساختمان پارک علم و فناوری و دانشکده دامپزشکی دانشگاه سمنان، طرح های عمرانی دانشگاه گرمسار و نشست با استادان، نخبگان علمی و فرهنگی استان سمنان از جمله برنامه های وزیر علوم در سفر به این استان است.
افتتاح واحد فراوری آرد و کنسانتره شاهرود از دیگر برنامه های سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان سمنان است.
برنامه های وزیر علوم با حضور جمعی از مسئولان استان سمنان در گلزار شهدای شاهرود و ادای احترام به مقام شامخ شهدا آغاز خواهد شد.

** تمدید ثبت نام انواع وام های دانشجویی برای سال تحصیلی جدید
معاون تسهیلات دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان گفت: ثبت نام انواع وام های دانشجویی برای سال تحصیلی جدید تا ۲۰ شهریور سال جاری تمدید شد.
سیدفردین تقی زاده گفت: ثبت نام انواع وام های دانشجویی برای سال تحصیلی جدید که تا امروز فرصت داشت، تا ۲۰ شهریورماه تمدید شد.
وی افزود: دانشجویانی که تاکنون برای دریافت وام ثبت نام نکرده اند، می توانند برای ثبت نام تا ۲۰ شهریورماه سال جاری به سایت صندوق رفاه دانشجویان به نشانی اینترنتی www.swf.ir مراجعه کنند.

** تشکیل کمیته استقبال از سال تحصیلی جدید در صندوق رفاه دانشجویان
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد: همزمان با برگزاری دومین گردهمایی رؤسای ادارات رفاهی دانشگاه های سراسر کشور در مشهد مقدس، کمیته استقبال از سال تحصیلی جدید در صندوق رفاه دانشجویان تشکیل می شود.
ذوالفقار یزدان مهر در آئین افتتاحیه این گردهمایی اظهار کرد: برای هم افزایی و آمادگی لازم، رفع موانع پیش رو، رصد تنش ها و بحران های احتمالی و اقدامات سریع پیشگرانه، این کمیته با همکاری معاونان دانشجویی، دبیران مناطق و حراست صندوق تشکیل شده است.
وی برگزاری چنین نشست هایی را در راستای هم افزایی، رسیدن به فهم مشترک و ایجاد وحدت رویه بین حوزه ستاد و صف وزارت متبوع مفید ارزیابی کرد.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با مثبت ارزیابی کردن نتایج برگزاری گردهمایی سال گذشته افزود: قصد ما از ابتدا ایجاد یک مدیریت مشارکتی و مبتنی بر دانایی بود که اثر بخشی گردهمایی سال گذشته به عملکرد مطلوبی در حوزه تسهیلات و درآمد در صندوق رفاه دانشجویان منتج شد.
یزدان مهر افزود: تلاش کردیم تا با ایجاد یک فهم مشترک با روسای ادارات رفاه به عنوان رکن اساسی در خدمت رسانی توام با کرامت انسانی به دانشجویان به عنوان قشر آینده ساز و فرهیخته، گام های موثرتری در این خصوص برداریم.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، یکی از بزرگترین مشکلات صندوق را مدیریت سلیقه ای دانست و اظهار داشت: ما سعی کردیم با یک نگاه سیستمی و بلند مدت سند راهبردی و کاربردی را تدوین کنیم که بر اساس این سند صندوق بتواند تسهیلات هدفمند و موثری برای حل مشکلات دانشجویان ارائه دهد و به سوی خودکفایی گام بردارد.
وی افزود: همزمان با تدوین سند راهبردی، برنامه های کوتاه مدتی تدوین کردیم که از جمله آنها می توان به تقویت اعتبارات عمومی، جلب حمایت موثر از نهادهای عمومی، مردمی و خیرین و تقویت درآمدزایی صندوق اشاره کرد.
یزدان مهر به رتبه بندی خوابگاه ها اشاره کرد و آن را فرایند خوبی برای عادلانه سازی نرخ اجاره بها دانست و خاطر نشان کرد: افزایش وام ودیعه مسکن دانشجویان متأهل، اختصاص وام مکمل قرض الحسنه به عنوان ودیعه مسکن، افزایش وام تحصیلی برای دانشجویان استعدادهای درخشان، افزایش وام ازدواج و همچنین اختصاص اتاق سلامت و تندرستی برای هر خوابگاه از جمله برنامه های دیگر این صندوق در سال جاری عنوان کرد.
وی در ادامه افزود: علیرغم محدودیت های اعتبارات دولتی تلاش کردیم از ظرفیت نهادهای عمومی غیردولتی بهره برداری کنیم و با تفاهم نامه های همکاری تسهیلات قابل توجهی را جذب و در اختیار دانشجویان دانشگاه ها قرار دهیم.
یزدان مهر خاطر نشان کرد: امسال یکی از اقدامات مهمی که از سوی صندوق پیگیری می شود و امیدواریم باعث تحولات جدی در راستای خدمت رسانی به دانشجویان باشد، کارت هوشمند دانشگاهی است که در حال حاضر مراحل آخر اجرایی شدن را پشت سر می گذارد و امیدواریم در آینده نزدیک مورد بهره برداری قرار گیرد.