سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – از سوی دانشگاه علم و صنعت، چهلمین دوره مسابقات ریاضی دانشجویی از فردا چهارشنبه ۳ شهریور ماه آغاز و تا روز شنبه ۶ شهریور ادامه دارد.

المپیاد ریاضی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، چهلمین مسابقه ریاضی دانشجویی ایران از فردا چهارشنبه تا شنبه ۳ تا ۶ شهریور ماه جاری با رقابت ۳۵ تیم دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور با میزبانی  دانشگاه علم و صنعت ایران و همکاری انجمن ریاضی کشور برگزار خواهد شد.

این مسابقه در مواد «آنالیز ریاضی و توابع مختلط»، «جبر و جبر خطی» و «ریاضیات عمومی، ریاضیات گسسته و ترکیبیات، نظریه اعداد، احتمال» برگزار می شود و تیم‌های شرکت‌کننده متشکل از یک نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه به عنوان سرپرست و حداکثر ۵ نفر از دانشجویان دوره کارشناسی علوم ریاضی است.

آزمون‌های این رقابت در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ۳ و ۴ شهریور ماه از ساعت ۹ صبح آغاز و تا ساعت ۱۳ ادامه دارد.  پس از برگزاری هر آزمون، کمیته علمی مسابقه اقدام به تصحیح اوراق خواهد کرد.

مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات روز شنبه ۶ شهریور ماه، از ساعت ۹ صبح با حضور دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری،‌ دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و سفیر کشور کره جنوبی در مجتمع امام خمینی (ره) دانشگاه علم و صنعت برگزار خواهد شد.