ذوالفقار یزدان مهر سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – همزمان با برگزاری دومین گردهمایی رؤسای ادارات رفاهی دانشگاهای سراسر کشور در مشهد مقدس کمیته استقبال از سال تحصیلی جدید در صندوق تشکیل شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، ذوالفقار یزدان مهر در آئین افتتاحییه گردهمایی رؤسای ادارات رفاهی دانشگاهای سراسر کشور در مشهد با اعلام این خبر اظهار داشت: برای هم‌افزایی و آمادگی لازم، رفع موانع پیش رو، رصد تنش‌ها و بحران‌های احتمالی و اقدامات سریع پیشگیرانه این کمیته با همکاری معاونان دانشجویی، دبیران مناطق و حراست صندوق تشکیل شده است.

وی برگزاری چنین نشست­‌هایی را در جهت هم‌افزایی، رسیدن به فهم مشترک، ایجاد وحدت رویه بین حوزه ستاد و صف وزارت متبوع مفید ارزیابی کرد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با مثبت ارزیابی کردن نتایج برگزاری گردهمایی سال گذشته افزود: قصد ما از ابتدا ایجاد یک مدیریت مشارکتی و مبتنی بر دانایی بود که خوشبختانه اثر بخشی گردهمایی سال گذشته به عملکرد مطلوبی در حوزه تسهیلات و درآمد در صندوق رفاه دانشجویان منتج شد.

 یزدان مهر افزود: تلاش کردیم تا با ایجاد یک فهم مشترک با روسای ادارات رفاه به عنوان رکن اساسی در خدمت‌رسانی توام با کرامت انسانی  به دانشجویان به عنوان قشر آینده ساز و فرهیخته، گام های موثرتری در این خصوص برداریم.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، یکی از بزرگترین مشکلات صندوق را مدیریت سلیقه‌ای دانست و اظهار داشت: ما سعی کردیم با یک نگاه سیستمی و بلند مدت سند راهبردی و کاربردی را تدوین کنیم که بر اساس این سند صندوق بتواند تسهیلات هدفمند و موثری برای حل مشکلات دانشجویان ارائه دهد و به سوی خودکفایی گام بردارد.

وی افزود: همزمان با تدوین سند راهبردی، برنامه‌­های کوتاه مدتی تدوین کردیم که از جمله آنها می­ توان به تقویت اعتبارات عمومی، جلب حمایت موثر از نهادهای عمومی، مردمی و خیرین و تقویت درآمدزایی صندوق اشاره کرد.

یزدان مهر به رتبه بندی خوابگاه‌ها اشاره کرد و آن را فرایند خوبی برای عادلانه سازی نرخ اجاره بها دانست و خاطر نشان کرد: افزایش وام ودیعه مسکن دانشجویان متأهل، اختصاص وام مکمل قرض الحسنه به عنوان ودیعه مسکن، افزایش وام تحصیلی برای دانشجویان استعدادهای درخشان، افزایش وام ازدواج و همچنین اختصاص اتاق سلامت و تندرستی برای هر خوابگاه از جمله برنامه های دیگر این صندوق در سال جاری عنوان کرد.

 رئیس صندوق رفاه دانشجویان در ادامه افزود: علیرغم محدودیت­‌های اعتبارات دولتی تلاش کردیم از ظرفیت نهادهای عمومی غیردولتی بهره‌­برداری کنیم و با عقد تفاهم نامه­‌های همکاری تسهیلات قابل توجهی را جذب و در اختیار دانشجویان دانشگاه‌ها قرار دهیم.

 یزدان مهر خاطر نشان کرد: امسال یکی از اقدامات مهمی که از سوی صندوق پیگیری می‌شود و امیدواریم باعث تحولات جدی در راستای خدمت‌رسانی به دانشجویان باشد، کارت هوشمند دانشگاهی است که در حال حاضر مراحل آخر اجرایی شدن را پشت سر می‌گذارد و امیدواریم در آینده نزدیک مورد بهره‌برداری قرار گیرد.