سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، از افزایش سرانه خوابگاه دانشجویان این دانشگاه به ۱۰ متر خبر داد و گفت: تمامی دانشجویان متقاضی خوابگاه مجردی دانشگاه علوم پزشکی تهران صاحب خوابگاه می‌شوند.

دکتر مصطفی محقق

دکتر مصطفی محقق در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر، وضعیت خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران را رضایت بخش توصیف کرد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی تهران طبق روال سال‌های گذشته به صددرصد متقاضیان خوابگاه مجردی در تمامی مقاطع، خوابگاه اختصاص خواهد داد.

وی در ادامه تصریح کرد: یکی از برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال جاری افزایش سرانه خوابگاهی هر دانشجو به بالای ۱۰ متر است که این برنامه از اول مهر برای تمامی دانشجویان این دانشگاه اجرایی می‌شود.

دکتر محقق با تاکید بر اینکه ظرفیت خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران متناسب با تعداد متقاضیان است، گفت: اگرچه با افزایش سرانه خوابگاهی هر دانشجو، ظرفیت خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران کمتر شده اما به طور کلی ظرفیت خوابگاه این دانشگاه  3800 نفر است که این میزان تمامی متقاضیان را پوشش می‌دهد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره بر اینکه دانشجویان شهرستان در اولویت اسکان خوابگاه‌ها قرار دارند، گفت: براساس آیین‌نامه به تمامی دانشجویان شهرستانی خوابگاه تعلق می‌گیرد. همچنین برخی از دانشجویان از اطراف شهر تهران یعنی کرج و غیره که بومی محسوب می‌شوند و متقاضی خوابگاه هستند نیز از اول تا پانزدهم مهر می‌توانند ثبت نام کنند. زیرا در سال‌های گذشته به این دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز خوابگاه تعلق گرفت.

دکتر محقق همچنین درخصوص شهریه خوابگاه‌های دانشجویی خاطرنشان کرد: میزان شهریه اسکان در خوابگاه‌ها از طریق صندوق رفاه وزارت بهداشت اعلام می‌شود که تاکنون این مبلغ اعلام نشده است. اما به نظر می‌رسد این مبلغ براساس تورم  سال یعنی ۱۴ تا ۱۵ درصد افزایش یابد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان گفت: دانشجویان ورودی جدید که متقاضی خوابگاه هستند تقاضای خود را در همان روز ثبت‌نام به دانشگاه ارائه کنند تا براساس رشته، سال ورود به دانشگاه و برخی معیارهای دیگر خوابگاه بین دانشجویان تقسیم شود.