سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری گفت: ۹ شرکت فناور در سطح استان در حال دانش‌بنیان شدن هستند که در مجموع به ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات نیاز دارند و می‌توانند اشتغال مناسبی ایجاد کنند.

شرکت های دانش بنیان

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، اسماعیل پیرعلی خیرآبادی اول شهریور ماه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: پارک‌های علم و فناوری موجب شکوفایی خلاقیت و نوآوری در زمینه تولید، انتقال و بومی‌سازی فناوری می‌شوند.

وی تصریح کرد: ۹ شرکت فناور در سطح استان در حال دانش‌بنیان شدن هستند که در مجموع به ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات نیاز دارند و می‌توانند اشتغال مناسبی ایجاد کنند.

پیرعلی خیرآبادی گفت: توسعه زیرساخت‌های پارک علم و فناوری و حمایت از ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان از اهداف اصلی این مجموعه در استان است.

رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال وبختیاری افزود: راه‌اندازی و تجهیز کارگاه‌های صنعتی، آزمایشگاه‌های تخصصی و صندوق پژوهش و فناوری از اقدامات پارک علم و فناوری استان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: بازاریابی و مدیریت بازار برای فروش تولیدات شرکت‌های مستقر در پارک و همکاری مشترک با بانک‌ها و موسسات مالی درجهت پرداخت تسهیلات از جمله فعالیت‌هایی است که در زمینه توسعه صادرات محصولات با فناوری‌های متوسط به بالا انجام شده است.

پیرعلی خیرآبادی اظهار کرد: حمایت از راه‌اندازی واحدها در حوزه کشت و فرآوری گیاهان دارویی، همچنین در بخش صنعت و گردشگری از جمله حمایت‌هایی است که از شرکت‌ها انجام شده است.

وی در پایان تصریح کرد: محصولات شرکت‌های پارک علم و فناوری درون‌زا و برونگرا هستند و خروجی آن‌ها اقتصاد دانش‌بنیان است.