سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر کل آموزش دانشگاه امیرکبیر از اعلام ظرفیت این دانشگاه در سال تحصیلی جدید خبر داد.

مصطفی کتابچی مدیر کل آموزش دانشگاه امیرکبیر در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛گفت: بدنه دانشگاه ها را دانشجویان کارشناسی تشکیل می دهند بنابراین اگر در این دوره ضعفی وجود داشته باشد این ضعف بر دیگر مقاطع تحصیلی نیز تاثیر خواهد داشت.
وی بیان کرد: طی سال های گذشته میزان ظرفیت پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی دانشگاه ها از جمله دانشگاه صنعتی امیرکبیر کاهش یافت که برنامه داریم ظرفیت پذیرش در این دوره ها را افزایش دهیم تا توازن میان دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی فراهم شود.
مدیرکل امور آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: ظرفیت پذیرش در مقطع کارشناسی، نسبت به سال گذشته یک درصدی افزایش داشته اما ظرفیت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد نسبت سال گذشته تغییری نکرده است.
کتابچی با اشاره به تعداد ظرفیت هایی که به سازمان سنجش اعلام شده است، افزود: تعداد ظرفیت هایی که تا الان از سوی دانشگاه ها به سازمان سنجش اعلام شده حدود ۱۴۰ هزار نفر است.
وی درمورد ظرفیت پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز توضیح داد:پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هر سال با ۵ تا ۱۰ درصد افزایش ظرفیت صورت می‌گیرد که این روند برای سال تحصیلی آینده نیز ادامه دارد.
کتابچی یادآور شد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر به منظور ارتقای کیفی دورهای دکتری و حمایت از استعدادهای درخشان و در چارچوب ضوابط وزارت علوم تحقیقات و فناوری، تعداد محدودی از فارغ التحصیلان سال آخر کارشناسی ارشد را برای ورود به دوره ی دکتری سال تحصیلی جدید بدون آزمون پذیرش می کند.