سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – در جلسه شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به ریاست دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، آئین‌نامه برگزاری اردوهای دانشجویی بررسی شد.

شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در این جلسه که به بررسی «آئین‌نامه نحوه برگزاری اردوهای دانشجویی» اختصاص داشت، بخش‌های دیگری از این سند مورد بحث اعضا قرار گرفت.

دکتر مخبر دزفولی هم در این جلسه گفت: هدف اصلی باید رفع دغدغه دلسوزان کشور در این مورد باشد و مطمئن هستیم که وزارتین علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد به هیچ وجه تمایل به برگزاری اردوهای مختلط ندارند اما این اردوها با سوء استفاده از فضای دانشگاه انجام می‌شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: برخورد با این تخلفات و پیراستن فضای پاک دانشگاه از هرگونه رفتار خلاف اخلاق هدف اصلی ماست.

دکتر مخبر دزفولی گفت: بر اساس موازین اسلامی، تجسس ممنوع است اما وقتی عکس‌های این اردوها در فضای مجازی منتشر می‌شود، دیگر موضوع فرق می‌کند. به این منظور باید سازوکار جلوگیری و برخورد با این تخلفات به صورت روشن و واضح تبیین شود.

پس از سخنان دکتر مخبر دزفولی، اعضای شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها هم به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند، که اهم آن به شرح ذیل است: تفکیک بین اردوهای فرهنگی و آموزشی، برخورد هماهنگ با متخلفین در داخل و خارج از دانشگاه، حفاظت و حراست از حیثیت دانشگاه‌ها در مقابل مفاسد و ناهنجاری‌های اخلاقی و انضباطی، در نظر گرفتن انعطاف لازم در آئین‌نامه به منظور جامعیت آن، معین شدن نهادهای ذی‎‌صلاح برای اعطای مجوز برگزاری اردوها و موظف شدن نهادهای انضباطی به برخورد با اردوهای مختلط.

دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هم در این زمینه گفت: باید در این مصوبه تکلیف همه برنامه‌های دانشجویی که خارج از دانشگاه برگزار می‌شوند، روشن شود. البته دانشگاه آزاد اسلامی به هیچ‌وجه اردوی مختلط برگزار نکرده و با تمام توان با این موضوع برخورد خواهد کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: قانونگذاری مجلس شورای اسلامی نیز می‌تواند برای برخورد جدی‌تر با متخلفان مثمر ثمر باشد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، پس از بحث و تبادل نظر اعضا، مقرر شد کلیه پیشنهادهای اعضا برای جمع‌بندی به کمیته مربوطه و دبیرخانه شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها اعاده شود.