سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیرکل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از شکل گیری شورای هماهنگی موسسات آموزش عالی کشور خبرداد.

ایرجی کجوری مدیرکل فرهنگی وزارت علوم

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، فضل‌الله ایرجی‌کجوری در نخستین نشست معاونان فرهنگی موسسه‌های آموزش عالی کشور در بابلسر اظهار کرد: با برگزاری این نشست‌ها به دنبال تعامل بیشتر و هم افزایی با موسسات غیردولتی هستیم.همچنین خواستار دریافت گزارش از واحدهای فرهنگی از ۱۴۳موسسه و ۲۰ دانشگاه غیردولتی شدیم که حدود ۶۵ درصد از این گزارش‌ها دریافت شد.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه یکی از معیارهای دعوت از موسسات و دانشگاه‌های دولتی دریافت شهریه و داشتن بودجه فرهنگی بود، خاطرنشان کرد: حدود ۷۰ درصد از موسسه‌ها در این نشست شرکت کردند.

ایرجی در ادامه با اشاره به اینکه دومین نشست معاونان فرهنگی را در مشهد مقدس برگزار می‌کنیم، اظهار کرد: نشست بعدی این گروه گسترده‌تر و در مورد تکامل و اشتراک فعالیت در زمینه دانشجوئی در محورهای صنفی، فرهنگی، ورزشی و غیره است.

وی با بیان اینکه در این نشست سه روزه انتخاب دبیران مناطق و شکل‌گیری قانونمند این موضوع را در دستور کار داریم، افزود: در تمام کشور ۱۰ منطقه را برای انتخاب دبیران تقسیم کردیم که مازندران، گلستان و گیلان در منطقه دو کشور قرار دارند.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در این نشست کارگاه‌ها و کارگروه‌های مختلف به منظور بحث و گفت‌وگو در زمینه موضوع‌های فرهنگی در دانشگاه‌های غیردولتی و غیرانتفاعی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یک سوم از ۳۸۰ موسسه کشور را به این نشست دعوت کردیم، تصریح کرد: شورای مناطق پل ارتباطی مجموعه‌های موسسه‌ها و وزارت علوم است.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پایان با اشاره به دلایل انتخاب میزبانی دانشگاه مازندران از این نشست، اظهار کرد:دانشگاه مازندران از دانشگاه‌های مادر این استان است. همچنین بخش نظارت استانی دانشگاه‌ها و موسسه‌های دولتی و غیر دولتی در دانشگاه مازندران مستقر است و بیشترین موسسه‌های غیرانتفاعی و غیردولتی در این استان وجود دارد.