سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به اینکه تاکنون بررسی منسجمی درباره آسیب های فرهنگی و اجتماعی در موسسات غیرانتفاعی صورت نگرفته است، گفت: وزارت علوم موظف است ضمن رصد فعالیت های فرهنگی اجتماعی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در راستای رفع مشکلات و تنگناهای این حوزه نیز گام بردارد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز دوشنبه ایرنا، فضل الله ایرجی کجوری در اولین نشست سراسری معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی_غیرانتفاعی سراسر کشور گفت: این نشست به منظور هم افزایی فعالیت های فرهنگی، تعامل و همگرایی میان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی برگزار شده است.
وی با اعلام این خبر که ۳۶۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی غیردولتی_غیرانتفاعی در سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند، افزود: حدود ۱۴۷ دانشگاه و موسسه آموزش عالی غیردولتی_غیرانتفاعی در این نشست حضور دارند و تمام تلاش ما تدوام در برگزاری این همایش ها است.
ایرجی با بیان اینکه یکی از سازمان های وابسته به وزارت علوم سازمان امور دانشجویان است، تصریح کرد: نشست آینده کمی گسترده تر برای پرداختن به مسایل مرتبط با فعالیت های سازمان دانشجویی است.
وی با بیان اینکه بسیاری از دانشگاه ها با بودجه عمومی اداره می شوند، افزود: انتخاب دبیران معاونان فرهنگی از جمله مسایلی است که در این نشست مورد پیگیری قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینکه از بین شورای مدیران یک نفر به عنوان نماینده در شورای فعالیت های فرهنگی حضور پیدا خواهد کرد، گفت: برگزاری نشست های تخصصی، کارگاه های تخصصی برای تبیین سیاست های فرهنگی و اجتماعی از جمله موضوعات دیگری است که در اولین نشست سراسری معاونان فرهنگی موسسات آموزش عالی غیردولتی_غیرانتفاعی پیگیری می شود.
وی افزود: شورای مناطق و شورای دبیران پل ارتباطی با وزارت علوم پیرامون فعالیت های انجام گرفته یا در دست اقدام در حوزه فرهنگی و اجتماعی محسوب می شوند.
ایرجی با بیان اینکه برنامه ریزی منظم و هدفمند به منظور حضور این موسسات در تمامی برنامه های فرهنگی و اجتماعی و دینی سراسری و منطقه ای از جمله برنامه های آینده معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به شمار می آید، گفت: دعوت از دبیران مناطق غیردولتی در نشست های مناطق دولتی و برنامه ریزی منظم و هدفمند جلسات شورای معاونان فرهنگی و اجتماعی موسسات غیردولتی مناطق ۱۰ گانه به منظور تعامل و همگرایی از دیگر برنامه های حوزه فرهنگی وزارت علوم محسوب می شود.

** فعالیت دانشگاه «بیمه ایران» غیر قانونی اعلام شد
مدیرکل دفتر آموزش های غیردولتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: فعالیت مرکز آموزشی تحت عنوان دانشگاه «بیمه ایران» فاقد مجوز بوده و غیر قانونی است.
کارن ابری نیا اظهار داشت: مرکز آموزشی تحت عنوان دانشگاه بیمه ایران برای برگزاری دوره های آموزش عالی آزاد، کلاس های آمادگی و آزمون های آزمایشی بالاتر از دیپلم، ایجاد شده که فاقد مجوز فعالیت از وزارت علوم است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مدیرکل دفتر آموزش های غیر دولتی وزارت علوم افزود: فعالیت این مرکز در زمینه های فوق خلاف قوانین و مقررات است.

** جشن دانش آموختگی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران برگزار می شود
دومین جشن دانش آموختگی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران ۱۱ شهریورماه در تالار فردوسی این دانشگاه برگزار می شود.
دومین جشن دانش آموختگی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران با هدف تقویت شبکه دانش آموختگان و افزایش تعامل آنها با دانشکده کارآفرینی و کارآفرینان بزرگ کشور برگزار می شود.
این برنامه به همت کانون تازه تاسیس دانش آموختگان کارآفرینی در دانشگاه تهران برگزار می شود.