سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون پذیرش و ناشران شرکت فرابورس ایران با تاکید بر اینکه گردش مالی بازار دارایی مالی زیاد نیست، افزود: به منظور افزایش گردش مالی این بازار اقدام به ایجاد نهادهای مالی تخصصی کردیم که بر این اساس موافقت‌اصولی راه‌اندازی پنج صندوق جسورانه از سوی سازمان بورس صادر شد.

تجهیزات پزشکی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار ایسنا، سیدمهدی علم‌الهدی روز دوشنبه، اول شهریور ماه در فستیوال نوآوری‌های تجهیزات پزشکی که در اتاق بازرگانی ایران در حال برگزاری است، با اشاره به سابقه راه‌اندازی شرکت فرابورس گفت: زمانی که این شرکت راه‌اندازی شد، انتظار داشتیم تا گردش مالی این بازار آمار بالایی داشته باشد؛ ولی این امر اتفاق نیفتاد.

وی با تاکید بر اینکه در دنیا گردش بازار دارایی‌های فکری و ایده‌ها آمار بالایی ندارند، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین علت آن نبود ادبیات مشترک میان فعالان بازار سرمایه و مخترعان است. چراکه مخترعان با دیدگاه علمی خود صحبت می‌کنند و سرمایه‌گذاران بیشتر با بازار سرمایه و گردش مالی سر و کار دارند.

وی اضافه کرد: علی‌رغم تلاش‌های انجام شده برای افزایش ارتباط میان صاحبان سرمایه و مخترعان، معاملات این دو گروه به سرانجام نرسید.

علم‌الهدی، عدم آمادگی طرح‌ها برای تجاری‌سازی را از دیگر عوامل کاهش گردش مالی بازار مالکیت فکری نام برد و ادامه داد: برای رفع این مشکل راهکارهایی پیش‌بینی شده است که از آن جمله ایجاد صندوق‌های جسورانه است.

معاون پذیرش و ناشران شرکت فرابورس ایران با بیان اینکه صندوق‌های جسورانه از ۲۰ سال گذشته در کشور ایجاد شده بود، خاطرنشان کرد: با ابزارهای مالی اعطا شده از سوی سازمان بورس به ما، زمینه برای فعالیت بیشتر این صندوق‌ها ایجاد شد؛ به گونه‌ای که موافقت اصولی تاسیس پنج صندوق جسورانه صادر شده است.

وی تصریح کرد: سرمایه ثبتی این صندوق‌ها ۱۰ تا ۵۰ میلیارد تومان است و امیدواریم فعالان این حوزه بتوانند از تسهیلات این صندوق بهره‌مند شوند.