سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۹۵ روز چهارشنبه ۳۱ شهریورماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org اعلام می‌شود.

کنکور سراسری نود و پنج - شهرستان ها

حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه در آزمون سراسری سال ۹۵، ۸۶۰ هزار و ۴۳۷ داوطلب ثبت‌نام کردند، گفت: این آمار نسبت به داوطلبان سال ۹۴، ۱۷ هزار و ۶۳۲ داوطلب کمتر است. از ۸۶۰ هزار و ۴۳۷ داوطلب ثبت‌نام‌کننده، ۷۷۲ هزار و ۹۸۲ داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند و با توجه به ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها، کلیه داوطلبان حاضر در جلسه مجاز به انتخاب رشته شدند.

وی افزود: از تعداد ۷۷۲ هزار و ۹۸۲ داوطلب ۵۳۱ هزار و ۹۰۶ داوطلب مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های روزانه و نوبت دوم دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی شدند. نتیجه اولیه این آزمون به صورت کارنامه تنظیم شده و کارنامه کلیه داوطلبان از ۹ صبح روز چهارشنبه ۲۰ مردادماه روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به فرآیند انتخاب رشته گفت: کلیه مجازین با رعایت ضوابط از ساعت ۱۷ شنبه ۲۳ مردادماه و با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده تا یکشنبه ۳۱ مردادماه بعد از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و اطلاعیه منتشره سازمان سنجش نسبت به انتخاب کدرشته‌محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود اقدام کردند.

توکلی ادامه داد: براساس آمار اولیه ۴۹۷ هزار و ۳۲۶ داوطلب نسبت به انتخاب کدرشته‌محل‌های تحصیلی با آزمون و ۴۹ هزار و ۵۱۰ داوطلب نسبت به انتخاب کدرشته‌محل‌های تحصیلی بدون آزمون اقدام کردند. آمار نهایی انتخاب رشته‌کنندگان متعاقبا اعلام خواهد شد.