سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – همزمان با برگزاری فستیوال نوآوری تجهیزات پزشکی سه قرارداد در بازار دارایی فکری میان مخترعان و سرمایه‌گذاران به امضاء رسید.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، بازار دارایی فکری با هدف تبادل و تجاری‌سازی مصادیق مالکیت فکری مانند اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری، با انعقاد تفاهم‌نامه میان سازمان بورس و اوراق بهادار کشور و پارک علم و فناوری پردیس و ذیل شرکت فرابورس ایران، از خردادماه سال ۹۳ راه‌اندازی شد. در دو سال گذشته بیش از ۱۲۰ اختراع بر روی تابلوی بازار دارایی فکری عرضه شد و دو دارایی فکری نیز تبادل شده است.

با انعقاد سه قرارداد دیگر در فستیوال نوآوری‌های تجهیزات پزشکی، جمع قراردادهای منعقد شده به پنج قرارداد و حجم ریالی قراردادها نیز بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال خواهد شد.

به منظور ارائه رودروی نوآوری‌ها و اختراعات به سرمایه‌گذاران و صنعتگران، رویدادهایی با نام فستیوال نوآوری‌ها برگزار می‌شود که در پی آن هفت اختراع در یک حوزه تخصصی به صورت حضوری برای مخاطبان ارائه می‌شود.

چهارمین دوره این فستیوال با عنوان فستیوال نوآوری‌ها و تجهیزات پزشکی امروز اول شهریورماه برگزار شد و طی آن هفت اختراع منتخب برای بیش از ۵۰ صنعتگر و سرمایه‌گذار ارائه خواهد شد.

در این دوره از فستیوال بیش از ۱۰۰ اختراع به دبیرخانه فستیوال ارسال شد که پس از ارزیابی‌های فنی، اقتصادی و بازار، هفت اختراع انتخاب شد که در طی سه روز به سرمایه‌گذاران معرفی خواهد شد.

اختراعات ارائه شده در این دوره شامل موارد ذیل است:

– لوله تراشه کافدار کیپ نشدنی با برجستگی و شیار مارپیچ داخلی/ مخترع احسان‌الله قربانیان

– سیستم پیوسته بی‌خطرساز پسماند عفونی/ مخترع مرتضی سادات

– الکتروشوک خارجی قلبی خودکار با امکان تشخیص برخط فیوریلاسیون بطنی/ مخترع عرفان نقش و محمدرضا یزدچی

– تختخواب اورتوپدی چندمنظوره/ محمد فخری‌زاده

– دستگاه قابل حمل فیزیوتراپی سیستم ریوی با تکنیک پرکاشن/ مخترع علی عابدین‌پور و کامران آزما

– طراحی و ساخت دستگاه درمان و جلوگیری از زخم پای دیابتی و آرتروز/ مخترع فرهاد احمدوند

– ابزاری برای جلوگیری از انسداد مسیر راه هوایی در انجام فرایند آندوسکوپی/ مخترع صمد گلزایی

در این رویداد همچنین با حضور صاحبان سرمایه و مخترعان سه قرارداد به امضا رسید.

عناوین این اختراعات منجر به عقد قرارداد به شرح ذیل است:

– دستگاه ظرفشویی با سیستم ایرجت، مالک اختراع علی‌اصغر کمالی سروستانی با واگذاری مالکیت و دانش فنی به مبلغ ۱۲ میلیارد ریال معامله شد.

– فیلتر جاذب مواد مضر و سرطان‌زای دود سیگار از سوی رضا اسمایی با واگذاری مالکیت و دانش فنی به مبلغ ۱۶ میلیارد ریال معامله شد.

– ترازوی سلامتی و غذایی رژیمی هوشمند با امکان تعیین و نمایش ارزش تغذیه‌ای مواد غذایی با توجه به وزن افراد، مالک اختراع محمد شاهبداغی که با اعطای لیسانس فناوری به مبلغ ۷ میلیون ریال معامله شد.