سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت،‌با تاکید بر اینکه مهلت اعتراض به نتایج آزمون کتبی قرآن و عترت تا پایان هفته تمدید شد گفت: کسانی که به نتایج کتبی این آزمون اعتراض دارند، تا پنج شنبه چهارم شهریور فرصت دارند اعتراض خود را به صورت کتبی به مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت ارسال کنند.

قرآن و عترت

 به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر محمد مهدی بحر العلوم به توضیح نتایج بخش کتبی بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت پرداخت و گفت: در ۲۰ گروه-رشته، تکلیف نتایج کاملا مشخص شده و نفرات اول تا سوم با تفکیک نمرات تعیین شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه اعلام نتایج آزمون قرآن و عترت به ترتیب الفبا بوده و این ترتیب ملاک رتبه و دریافت جوایز نیست، خاطر نشان کرد: در زمان برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره در دانشگاه علوم پزشکی مشهد رتبه‌ها اعلام خواهد شد. امتیاز رتبه‌های اول تا پنجم این آزمون در هر گروه- رشته،‌در رتبه‌بندی نهایی دانشگاه‌ها موثر خواهد شد.

دکتر بحرالعلوم با یادآوری این نکته که طبق مقررات جشنواره هر کس تنها در یک رشته می‌تواند حائز رتبه کشوری شود، گفت: اسامی اعلام شده در نتایج بخش کتبی جشنواره قطعی است و افرادی که شامل این مقررات شدند با تصمیم خودشان یکی از رشته‌های مورد نظر را انتخاب کرده‌اند.

وی در خصوص نحوه تصحیح برگه‌ها در بخش کتبی افزود: ملاک اولیه اعلام نتایج بر اساس تصحیح قسمت تستی آزمون کتبی بوده که دو مرتبه توسط دو فرد مختلف انجام شده است. همچنین آزمون تشریحی برای افرادی که در بخش تستی آزمون کتبی حائز نمره‌های مشابه شدند، توسط دو نفر کارشناس ارشد علوم قرآنی و حدیث و دانشجویان دکتری قرآن و حدیث داوری شده است.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، در ادامه یادآور شد: دررشته احادیث اهل بیت در بخش دانشجویی به علت کسب نمره کامل آزمون توسط ۱۹ نفراز شرکت‌کنندگان، آزمون مجددی چهارشنبه ۱۷ شهریور جاری به صورت تشریحی برگزار می‌شود. منبع این آزمون کل کتاب آشنایی با احادیث اهل بیت است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت بهداشت، دکتر بحرالعلوم در پایان درباره روند داوری دیگر رشته‌های جشنواره نیز گفت: در رشته نغمات آیینی و پژوهش که شامل مقالات، تلخیص، تالیف و نقد کتاب است، تفکیک اولیه صورت گرفته و داوری مقدماتی در حال انجام است. رشته‌های هنری، ادبی و فناوری نیز در حال داوری است که نتایج آن طی دو هفته آینده اعلام می شود.