سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: این دانشگاه با همکاری سازمان‌های دولتی و خصوصی به تربیت نیروهای متخصص در حوزه‌های مختلف می‌پردازد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اخوان معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی صبح امروز در نشست خبری مدیران آموزشی که در ساختمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد؛ با اشاره به برنامه‌های این دانشگاه در سال تحصیلی جدید اظهار داشت: دانشگاه جامع به منظور توسعه آموزش های علمی کاربردی با ایجاد مهارت های لازم و پرورش استعدادهای نهفته تاسیس شده است.
وی افزود: این دانشگاه با همکاری سازمان‌های دولتی و خصوصی به تربیت نیروهای متخصص در حوزه های مختلف می‌پردازد.
معاون آموزشی دانشگاه علمی کاربردی ادامه داد: این دانشگاه در حال حاضر حدود ۴۹۰ هزار دانشجو دارد که از این تعداد ۲۶۷ هزار و ۳۶۶ دانشجو در مقطع کاردانی، ۲۲۰ هزار و ۴۶۳ دانشجو در مقطع کارشناسی و ۳۵۴ دانشجو در دوره تحصیلات تکمیلی در حال تحصیل هستند.
وی گفت: تاکنون بیش از ۹۵۰ هزار نفر از این دانشگاه نسل سومی در مقطع کاردانی و ۵۱۳ هزار نفر در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده‌اند.
۴۹۰ هزار دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی مشغول به تحصیل‌اند
اخوان یادآور شد: دوره‌های پذیرش در دفتر گسترش آموزش‌های مهارتی این دانشگاه تصویب و با تایید وزارت علوم به وسیله اداره کل سنجش و ارزشیابی در قالب دفترچه در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.
وی عنوان کرد:‌ پذیرش برای نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ۹۵ در ۴ گروه آموزشی صنعت‌، کشاورزی، مدیریت و خدمات آموزشی، فرهنگ و هنر در ۳۶۱ رشته و ۶ هزار و ۶۰۳ کد رشته محل صورت گرفته که در مقطع کاردانی در ۸۵۱ مرکز و در مقطع کارشناسی در ۷۷۷ مرکز و در ۴ هزار و ۵۷ کد رشته محل جذب دانشجو انجام می‌شود.
وی گفت: معدل دیپلم، نوع دیپلم، وضعیت اشتغال، وضعیت بومی و سهمیه ایثارگری در مقطع کاردانی و مواردی چون معدل دوره کاردانی، وضعیت اشتغال و سهمیه ایثارگری برای پذیرش در مقطع کارشناسی موثر است.
امکان انتخاب ۳۰ کد رشته محل برای داوطلبان مقطع کارشناسی
در ادامه این مراسم بهرامی‌نسب، معاون سنجش دانشگاه علمی کاربردی گفت: دفترچه‌های کاردانی سال تحصیلی جدید اوایل هفته آینده و دفترچه‌های کارشناسی ناپیوسته ۲ هفته بعد بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.
وی بیان کرد: برای دوره جدید دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان مقطع کاردانی ۳۰ کد رشته محل و در مقطع کارشناسی ۲۰ کد رشته محل را می‌توانند انتخاب کنند.
مردودی ۱۲ هزار داوطلب در دوره‌ گذشته
بهرامی‌نسب ادامه داد:‌ در دوره گذشته ۱۲ هزار نفر از داوطلبان به علت اینکه فقط یک کد رشته محل را انتخاب کرده بودند مردود شده و به همین خاطر توصیه من به همه داوطلبان این است که همه ۳۰ کد رشته محل را انتخاب کنند.
وی عنوان کرد: ‌داوطلبانی که تا پایان شهریور ماه فارغ التحصیل می‌شوند در دوره‌های مهر و بهمن شرایط شرکت را دارند و افرادی که تا پایان دی ماه فارغ التحصیل می‌شوند فقط در دوره بهمن ماه می‌توانند به تحصیل در این دانشگاه بپردازند.
امکانپذیر بودن مرخصی و مهمانی از نیمسال دوم تحصیلی در دانشگاه جامع
بهرامی‌نسب گفت: مرخصی انتقالی و مهمان از نیمسال دوم به بعد امکانپذیر بوده و در بعضی از کد رشته محل و مراکز دانشگاهی اتباع خارجی نیز می‌توانند در این دانشگاه ثبت نام کنند.
وی ادامه داد: دانشجویان و افراد شاغل از بیمه حوادث برخوردار می‌شوند.
بهرامی‌نسب افزود: ظرفیت پذیرش امسال دانشگاه علمی کاربردی ۱۰ هزار و ۳۶۰ کد رشته محل و در حدود ۷۹۵ هزار نفر بوده که از این تعداد ۶۰۰ هزار نفر در سال تحصیلی جدید در رشته‌های مدیریت، خدمات اجتماعی، فرهنگ و هنر جذب این دانشگاه می‌شوند.
وی با بیان اینکه در دفترچه امسال ۲ هزار رشته جدید اضافه شده، اظهار داشت: انشگاه جامع در بحث افزایش سطح کیفی بسیار مصمم است.
بهرامی‌نسب تاکید کرد: مراکز این دانشگاه برای جبران ظرفیت‌های خالی اقدام به ایجاد مهارت‌های شغلی جدید کردند زیرا در دنیا تا به امروز ۱۴ هزار مهارت شغلی وجود داشته که متاسفانه در ایران فقط ۳ هزار از آن مهارت‌ها شناسایی شده است.
وی ادامه داد: اگر دانشگاه جامع تواند اثبات کند که دوره‌های ارشد این دانشگاه با مراکز آموزش عالی نظری کاملا متفاوت است مجددا جذب دانشجو در مقطع ارشد از طریق آزمون ورودی از سرگرفته می‌شود.
برگزاری دوره‌های تکمیلی ویژه مدرسان دارای کد به دانشگاه علمی کاربردی
وی گفت:‌ در سامانه جذب مدرس دانشگاه علمی کاربردی ۵۰ هزار نفر کد تدریس دریافت کرده که به صورت متناوب برای این افراد دوره‌های آموزشی مختلف گذاشته شده، هم اکنون به دلیل پر شدن سهمیه مدرس این سامانه بسته است ولی در ماه‌های بعد برای جذب مدرس خبره باز می‌شود.