سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: فعالین تشکل های سیاسی دانشگاه به دلیل حضور در بدنه دانشگاه می توانند بهترین مشاوران باشند.

پی اچ دی آزمون : به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حمید میرزاده در جمع تشکل های سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به نقش تشکل های دانشجویی افزود: فعالین این تشکل ها به دلیل حضور در بدنه دانشگاه می توانند بهترین مشاوران باشند.
وی با اشاره به نقش روسای واحد و وظایف آنها در قبال حمایت از فعالیت های دانشجویی ادامه داد: روسای واحدها باید روحیه نقد پذیری را یکی از شاخصه های اصلی مدیریت خود دانسته و فضای نقد و آزاد اندیشی را برای تشکل ها فراهم کرده و از آنها حمایت کنند.
مدیرکل اداره تشکل های اسلامی سیاسی نیز گفت: با توجه به تجربیات، رضایت از زندگی مربوط به تعریف شما از معیارهایی است که آرامش را در شرایط بحرانی زندگی برایتان به ارمغان می آورد.
حجت الاسلام و المسلمین حسن نمازی ادامه داد: مطمئنا در دوران حیات با امتحان های سختی مواجه خواهیم شد که انسانیت را به وضوح به آزمون خواهد کشید و نتیجه از آن کسانی خواهد بود که خودسازی را بر فعالیت های دیگر مقدم داشته اند و کوشیده اند تا ظرفیت روح خود را بالا برده و آن را به تسخیر حقیقت درآورده و آینه تمام نمای حقیقت باشند.
معاون پارلمانی دانشگاه آزاد نیز در ادامه با اشاره بر لزوم بسط تفکر تشکیلاتی در کشور گفت: امام(ره) تشکیلاتی ترین روحانی و مرجع بزرگ عالم تشیع در طول تاریخ است.
علی عسکری افزود: برگزاری سمینارهای چالشی به منظور آسیب شناسی موثر در تحرک فعالین تشکل ها و بروز تحولات بنیادین در این عرصه است.
همچنین معاون فرهنگی دانشگاه آزاد در این نشست گفت: اداره کل تشکل ها از شخصیتی مستقل برخوردار بوده و زیر نظر ریاست دانشگاه است، بنابراین از امکان توجه بیشتری برخوردار است.
طاها هاشمی ادامه داد: انتظار ما از دانشجویان، رعایت قوانین و مقررات دانشگاه، تولید کار محتوایی در حوزه فرهنگ، فعالیت های سیاسی در قالب تشکل های دانشجویی و تاثیر گذاری و سیاست ورزی است.
وی با بیان اینکه از تشکل های دانشجویی انتظار می رود تا گستره فعالیت خود را توسعه بدهند، افزود: تشکل های دانشجویی علاوه بر کار سیاسی فعالیت های فرهنگی نیز انجام دهند و در صحنه مسائل اجتماعی جامعه و دانشگاه حضور فعال داشته باشند.
هاشمی تصریح کرد: از تشکل ها و کار سیاسی در چارچوب قوانین دانشگاه به طور قطع حمایت خواهیم کرد.
وی درباره معیارهای فعالیت در دانشگاه آزاد اسلامی و تفکرات مرتبط با این موضوع اظهار داشت: بستر تولید علم و پویایی یک جامعه علمی و دانشگاهی میزان آزاد اندیشی و فضای طرح آرا و نظرات مختلف است، حال با توجه به این نکته، برای کسانی که با تفکر علاقه مند به نظام، رهبری، قانون اساسی و ارزش های دینی و ملی پا به این عرصه می گذارند، مرزبندی وجود نخواهد داشت و همه می توانند فعالیت داشته باشند.