سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از تجمیع هفت دانشکده مرتبط و پراکنده این دانشگاه خبر داد و گفت: کلنگ‌زنی ساختمان جدید این دانشکده‌ها تا پایان امسال انجام می‌گیرد و تا دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

دکتر پیوندی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

دکتر علی‌اصغر پیوندی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تجمیع می‌شوند، اظهار کرد: برای تجمیع ۷ دانشکده مرتبط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که در سطح شهر تهران پراکنده بودند از دو سال گذشته برنامه ریزی‌های جدی صورت گرفته و در این زمینه با جهاد کشاورزی تفاهم کردیم و در حال مذاکره با آستان قدس رضوی به منظور در اختیار گرفتن فضای غرب پردیس دانشگاه هستیم.

وی در ادامه در خصوص زمان بهره برداری از دانشکده های تجمیع شده نیز تصریح کرد: معمولا به سرانجام رساندن کارهای اداری و دولتی زمان‌بر است برای اینکه مشخص شود چه زمانی کار تجمیع این دانشکده‌ها به پایان می‌رسد باید بسیاری از فاکتورهای لازم در این زمینه را در نظر گرفت. اما بطور کلی تفاهم‌های اولیه با جهاد کشاورزی انجام شده است و اگر با آستان قدس رضوی نیز توافق کنیم با توجه به اینکه هزینه‌ها و اعتبار این تجمیع آماده است، فکر می‌کنیم که تا دو سال آینده اجرایی شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درخصوص منابع در نظر گرفته برای تجمیع دانشکده‌های این دانشگاه گفت: منابعی که برای این فعالیت در نظر گرفته شده است از محل فروش ساختمان دانشکده‌های فعلی به دست می‌آید و نیاز به بودجه دولت در این زمینه نیستیم. بنابراین برای تجمیع این دانشکده‌ها با مشکل بودجه مواجه نخواهیم شد.

وی همچنین اظهار کرد: مکانی که برای تجمیع دانشکده‌ها در نظر گرفته شده است غرب پردیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یعنی حد فاصل ساختمان دانشگاه با بلوار دانشجو است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پایان با تاکید بر اینکه کار کلنگ‌زنی ساختمان جدید برای تجمیع هفت دانشکده پراکنده این دانشگاه تا پایان سال جاری انجام خواهد شد، گفت: رفع دغدغه‌های آموزشی دانشجویان، افزایش کیفیت آموزش و کسب رضایت دانشجویان از مهم‌ترین فواید تجمیع این دانشکده‌ها است. امیدواریم این طرح تا دو سال آینده به بهره‌برداری برسد.