سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  مشهد- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مخالف سیاسی را نمی توان از ورود به دانشگاه منع کرد، قانون باید وجاهت خود را داشته باشد زیرا اگر مبنای رفتارها سلیقه شخصی باشد دچار اختلاف و چالش ها می شویم.

پی اچ دی آزمون : سید ضیاء هاشمی یکشنبه شب در همایش سالانه مسئولان بسیج دانشجویی کشور، در مشهد افزود: بسیج دانشجویی تشکلی انقلابی و قانونی با حضور مثبت است که باعث تقویت جناح انقلاب می شود.
وی ادامه داد: باید این تشکل طبق رهنمود رهبر معظم انقلاب اسلامی با روشهای صحیح و درست مخاطبان خود را افزایش دهد زیرا در فضای دانشگاهی کار با تحمیل پیش نمی رود.
معاون وزیر علوم قانون را فصل الخطاب برای همگان توصیف و بیان کرد: نقض قانون از ناحیه هیچ کس پذیرفته نیست و عمل به قانونی که تایید نهایی شده است طبق فتوای امام راحل و رهبری واجب شرعی می باشد.
وی گفت: نباید اجازه داد جلسات گفت و گو به جلسات تقابل تبدیل شوند، این جلسات باید مبتنی بر تبادل نظر باشد زیرا در دو جبهه متفاوت قرار نداریم.
هاشمی افزود: در جایی که تفاهم وجود ندارد باید با گفت و گو مسائل را حل نمود.
وی در ادامه به وضع حجاب در دانشگاهها اشاره کرد و افزود: موضوع حجاب پیچیدگی خاص خود را دارد و برای اینکه آموزه های دینی ترویج شود باید در برخورد با آن واکنشی سازنده داشت زیرا روشهای پلیسی و تحکمی جواب نمی دهند.
نشست سالانه مسئولان بسیج دانشجویی ۱۵۰ دانشگاه کشور به مدت پنج روز در مشهد ادامه دارد.
۷۵۰۷/۱۸۵۸*شبس*۱۶۱۳