سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی از برگزاری همایش ملی جنگل حرا با شعار «جنگل حرا، انسان آینده» به مدت دو روز از اول شهریور ماه امسال در محل مرکز بین‌المللی رشد قشم خبر داد.

جنگل حرا

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا دکتر ناصر حاجی‌زاده ذاکر در این خصوص گفت: به مناسبت روز جهانی جنگل‌های حرا و بزرگداشت ابوعلی سینا، دانشمند بزرگ ایرانی همایش ملی جنگل حرا با شعار «جنگل حرا، انسان آینده» توسط سازمان منطقه آزاد قشم دفتر ژئوپارک جهانی و با همکاری کمیسیون ملی و دفتر منطقه‌ای یونسکو (UNESCO) و همچنین مشارکت سازمان‌ها، نهادها و مراکز دانشگاهی عضو  کمیته ملی اقیانوس‌شناسی برگزار می‌شود.

به گفته حاجی‌زاده، این همایش به ‌منظور بررسی شرایط کنونی جنگل‌های حرا در کشور، ارائه راهکارهایی برای حفاظت از آنها و افزایش تعامل و همکاری بین جوامع محلی و متخصصین برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: در این همایش علاوه بر تبادل دستاوردهای علمی، پژوهشی و عملی متخصصین حوزه‌های مختلف دریایی، حفاظت از جنگل‌های حرا به‌ عنوان میراث طبیعی و ملی، از منظر مدیریت راهبردی و اتخاذ تصمیمات مشترک مورد بررسی قرار خواهد گرفت.