سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی، آموزشی و پژوهشی بین مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور و دانشگاه محقق اردبیلی منعقد شد.

دانشگاه محقق اردبیلی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، گودرز صادقی، رییس دانشگاه محقق اردبیلی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: طبق این تفاهم‌نامه، تربیت نیروی متخصص، اجرای طرح‌های پژوهشی مورد علاقه طرفین، انتشار کتب و فصلنامه علمی پژوهشی، حمایت مالی و اجرایی از پایان‌نامه‌های ارشد و دکتری، برگزاری همایش‌های علمی و دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های دانش افزایی در خصوص چالش‌های اصلی پیش روی جامعه بمنظور شناخت آسیب‌ها و راهکارها در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی و تاسیس رشته در مقطع کارشناسی ارشد با همکاری طرفین مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: همچنین برنامه اقدام و عمل مشترک یکساله مورد تأیید طرفین نیز در سه حوزه علمی، پژوهشی، آموزشی و چاپ و انتشار کتاب تعیین شد.

ایجاد چهار رشته تحصیلی جدید در دانشگاه محقق اردبیلی

رییس دانشگاه محقق اردبیلی همچنین از موافقت قطعی شورای گسترش آموزش عالی با پذیرش دانشجو در چهار رشته جدید مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه خبر داد.

صادقی افزود: شورای گسترش آموزش عالی با پذیرش دانشجو در رشته‌های «مهندسی مکاترونیک»، «مدیریت سازمان‌های دولتی گرایش مالی و اقتصادی» و «علوم اقتصادی» در مقطع کارشناسی ارشد و رشته «علوم تربیتی» در مقطع کارشناسی در دانشگاه محقق اردبیلی موافقت قطعی کرد.

وی اضافه کرد: پذیرش دانشجو در این رشته‌ها منوط به تامین شرایط علمی، آموزشی و اعتبارات مالی است.