سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه یاسوج با بیان این که اقتصاد دانش‌بنیان زیربنای اقتصاد مقاومتی است، گفت: راه‌اندازی پارک علم و فناوری در کهگیلویه و بویراحمد می‌تواند زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی در استان را فراهم کند.

پارک علم و فناوری

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، محمودرضا رحیمی در جمع خبرنگاران با بیان این که زیرساخت‌های لازم در زمینه امور پژوهشی در این استان فراهم نیست، اظهار کرد: نبود پارک علم و فناوری مهمترین کمبود دراین زمینه برای اعضای هیات علمی، استادان دانشگاه‌ها، دانشجویان، محققان و نخبگان این استان است.

رییس دانشگاه یاسوج خاطرنشان کرد: متاسفانه چندین سال است که احداث این پارک با مشکل تامین زمین مواجه بوده و این استان در زمینه پارک علم و فناوری از دیگر استان‌ها عقب‌مانده است.

رحیمی با بیان اینکه ظرفیت اقتصاد دانش‌بنیان در استان به همین دلیل مغفول مانده است، تصریح کرد: با احداث این پارک جهش قابل توجهی در زمینه فناوری و پژوهش در استان ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به تامین بودجه احداث این پارک از سوی دولت ادامه داد: در سفر اخیر رییس جمهوری به استان، نسبت به تامین بودجه لازم برای تاسیس پارک علم و فناوری در استان تاکید شد.

رییس دانشگاه یاسوج اقتصاد دانش‌بنیان را زیربنای اقتصاد مقاومتی دانست و اضافه کرد: راه‌اندازی پارک علم و فناوری در استان می‌تواند زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی در استان را فراهم کند.