سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – نماینده مردم نیشابور و فیروزه گفت: قانع شدنم ازپاسخ‌های وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری بستگی به قول وزیر برای فراهم شدن زمینه استخدام معلمان حق‌التدریسی و مدرسین و اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای طی چند ماه آینده دارد.

هاجر چنارانی - نماینده نیشابور

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، هاجر چنارانی در جلسه سوال از وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری که از ابتدای جلسه با صدای بلند خطاب به محمد فرهادی، و نمایندگان مجلس صحبت می‌کرد گفت: ما اینجا هستیم تا پاسخگوی سوالات ملت باشیم و همه مسئولان بدون استثنا باید پاسخگوی سوالات مردم باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معلمان حق‌التدریسی را از سراسر کشور دانست و افزود:‌ مشکل این عزیزان درباره سایر کارکنان در وزارتخانه تعاون، کار و اجتماعی، جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش نیز وجود دارد که آن عزیزان نیز سالهاست به حال خود رها شده اند.

وی خطاب به فرهادی از او پرسید: مگر در ماده ۲۳ پرنامه پنجم توسعه اموال منقول و غیر منقول را تصرف نکردید؟ چرا هنوز مشکل استخدام حق‌التدریسی‌ها در وزارت علوم حل نشده است؟ شما می‌توانید این نیروها را به عنوان مدرس هیات علمی جذب کنید.

چنارانی تهدید کرد که همه وزرا و مسئولان اجرایی را به مجلس خواهد کشید تا مشکلات معلمان حق‌التدریسی حل شود .

وی در عین حال از وزارت آموزش و پرورش نیز خواست تا حق‌التدریسی‌ها را از بلاتکلیفی خارج کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به مشکلات بودجه‌ای وزارت آموزش و پرورش گفت: حق‌التدریسی‌ها که از همه استان‌های کشور هستند از حداقل ۱۰ سال سابقه‌ی کار برخوردارند که این عزیزان در بلاتکلیفی زندگی می‌کنند. وزارت علوم چندین نفر را از جاهای دیگر استخدام کرده است چرا مشکل این عزیزان را به طریقی حل نمی‌کند؟ وزارت علوم باید شخصا مشکل جذب حق التدریسی‌ها را جذب کند.

وی ادامه داد: حق این عزیزان بود که مثل بقیه استخدام شوند. وزارت علوم نباید مشکل را به گردن آموزش و پرورش بیندازد. چون تمام اموال منقول و غیر منقول را مطابق ماده ۲۳ برنامه پنجم توسعه تحویل گرفته است.

چنارانی که هر لحظه بر حرارت کلامش می‌افزود خطاب به محمد فرهادی گفت: به دلیل بی‌تدبیری وزارت علوم، هر روز مسئولیت جذب این نیروهابه گردن وزارت آموزش و پرورش انداخته می‌شود. وزیر علوم باید جوابگو باشد ولی گویا تنها کسی که در جلسه امروز به سخنان من گوش نمی‌کند ایشان است. شما چطور زمین و ساختمان را تصرف کردید، چرا نیروی انسانی را رها کردید؟ مشکل حق‌التدریسی‌ها چگونه و تا چه زمانی حل خواهد شد؟

وی گفت: اگر جواب این عزیزان تا چند ماه آینده داده شود و زمینه استخدام آنان به وجود آید قول می‌دهم از توضیحات وزیر علوم قانع شوم.