سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با پاسخ های کامل خود هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی را درمورد تعیین تکلیف وضعیت مدرسین و اساتید دانشگاه فنی حرفه ای قانع کرد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمد فرهادی برای پاسخ به سوال هاجر چنارانی نماینده نیشابور و فیروزه در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس حضور یافت.
چنارانی در سوال خود که نخستین پرسش نمایندگان مجلس دهم از وزرای دولت یازدهم است، این موضوع را مطرح کرد که چرا مدرسین و اساتید دانشگاه فنی حرفه ای پس از انتقال از آموزش و پرورش به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تعیین تکلیف نمی شوند؟
نماینده مردم نیشابور در مجلس با طرح سوال خود از محمد فرهادی اظهار داشت: چطور اموال منقول و غیرمنقول وزارت آموزش و پرورش را تصرف می کنید، اما نیروهای انسانی این مجموعه را بلاتکلیف می گذارید؟
وی با بیان این که بسیاری از نیروهای وزارتخانه های کشور سالیان سال در وضعیت بلاتکلیف استخدامی هستند، افزود: وزارت علوم که اموال وزارت آموزش و پرورش را تصرف کرده، اما نیروهای این مجموعه را استخدام نکرده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: باید این افراد در وزارت علوم جذب شوند، ما به دنبال جذب آنها به عنوان هیات علمی نیستیم بلکه می توان آنها را به عنوان کارمند جذب کرد.
چنارانی همچنین گفت: این افراد باید مانند بقیه استخدام شوند و مشکلات کمتری را داشته باشند و وزیر علوم باید قول دهد که این مشکلات را حل می کند.
وی تاکید کرد: باید مشخص شود دولت چگونه می خواهد تعداد بسیار زیادی از افرادی که در وزارتخانه های مختلف بلاتکلیف مانده اند را استخدام کند.
وی در پاسخ به سوال مسعود پزشکیان رییس جلسه که خواست نظر خود را درباره قانع شدن یا نشدن از سخنان وزیر علوم اعلام کند، تصریح کرد: به دنبال احقاق حق از دست رفته تمامی مردمانی هستیم که نامه های خود را در ادارات مختلف گم کرده اند.
نماینده مردم نیشابور در مجلس اظهار داشت: باید وزیر علوم به من قول دهد که خواسته هایم را پیگیری کند.
وی تصریح کرد: اگر در چندماه آینده قول دهید که جلساتی را برای حل مشکل فنی حرفه ای ها برگزار کنید، قانع می شوم.
چنارانی در پایان اعلام کرد که به شرط قولی که وزیر علوم به من برای پیگیری خواسته ام داده است ، از پاسخ های وی قانع شدم.

**گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات از اولین سوال نمایندگان مجلس دهم از وزیر علوم
این سوال ابتدا در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح شد. در خلاصه گزارش این کمیسیون آمده است: چرا مدرسین و اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای پس از انتقال وزارت آموزش و پرورش به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تعیین تکلیف نمی شوند.
در نتیجه بررسی نیز که توسط حمایت میرزاده نماینده مردم گرمی در مجلس قرائت شد عنوان شده است که این سوال در کمیسیون مربوطه توسط هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور مطرح اما به دلیل حضور نیافتن محمد فرهادی در جلسه طرح سوال، این سوال برای رسیدگی بیشتر به صحنه علی ارجاع شده است.
سیام**۹۱۰۳**۱۳۳۶