سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- رئیس دانشگاه الزهرا (س) با صدور پیامی، قهرمانی بانوی ایرانی را در المپیک تبریک گفت و از وی برای ادامه تحصیل در این دانشگاه دعوت کرد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز یکشنبه ایرنا، انسیه خزعلی، رئیس دانشگاه الزهرا(س) به نمایندگی از جامعه دانشگاهی در نامه ای پیروزی افتخارآفرین کیمیا علیزاده قهرمان تکواندو در المپیک ۲۰۱۶ ریو را به وی تبریک گفت و این موفقیت بزرگ در عرصه بین المللی را نماد توانمندی و قابلیت زن ایرانی در رقابت های جهانی عنوان کرد.
رئیس دانشگاه الزهرا (س) از اولین بانوی مدال آور ایرانی در بازی های المپیک برای تحصیل در این دانشگاه که یکی از اهدافش رسیدن به جایگاه قطب علمی ورزشی بانوان است دعوت به عمل آورد.
کیمیا علیزاده تکواندو کار تیم ملی ایران توانست مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ ریو را کسب کند و اولین بانوی ایرانی است که در تاریخ المپیک به مدال دست یافته است.

** امروز آخرین فرصت ثبت اعلام نیاز دانشگاه ها در فراخوان شهریور ۹۵
فرصت ثبت اعلام نیاز دانشگاه ها در فراخوان شهریور ۹۵ امروز به پایان می رسد.
براساس گزارش روابط عمومی وزارت علوم، آن دسته از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی که موفق به ثبت اعلام نیاز خود در فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی (پیمانی و طرح سربازی) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور مربوط به فراخوان شهریور ۹۵ نشده اند، تا پایان امروز یکشنبه ۳۱ مرداد ماه فرصت دارند تا برای ثبت اعلام نیاز خود اقدام کنند.
این زمان به هیچ عنوان قابل تمدید نخواهد بود.

** رئیس جدید دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران منصوب شد
رئیس دانشگاه تهران در حکمی رئیس جدید دانشکده ادبیات و علوم انسانی این دانشگاه را منصوب کرد.
در حکمی از سوی محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران، ابوالحسن امین مقدسی دانشیار دانشکده ادبیات و علوم انسانی به عنوان رئیس جدید این دانشکده منصوب شد.
پیش از این غلامحسین کریمی دوستان به عنوان رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران مشغول به فعالیت بود.

** تشکیل کانون بین رشته ای علمی و فرهنگی مطالعات هنر
کانون بین رشته ای علمی و فرهنگی مطالعات هنر در دانشگاه هنر تهران تأسیس شد.
کانون بین رشته ای علمی و فرهنگی مطالعات هنر دانشگاه هنر با تمرکز بر پژوهش در عرصه هنر به صورت علمی و منطقی و همچنین با نگاهی جدید و فراتر از موضوعات پیشین که اغلب مبنایی تکراری دارند، فعالیت خود را آغاز کرد.
با توجه به نگاه مقام معظم رهبری در رابطه با چشم انداز ۱۴۰۴ و همچنین نامگذاری سال ۱۳۹۵ با عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل»، کانون بین رشته ای علمی و فرهنگی مطالعات هنر در نظر دارد با چنین رویکردی، فعالیتی نوین در دانشگاه هنر تهران به جریان بیاندازد.
برآورده کردن چنین رویکردی، سبب شده که کانون مطالعات هنر اهداف و رویکردهایی را اتخاذ کند که از مهمترین آنها می توان به ارتقا سطح کیفی و رتبه علمی دانشگاه هنر، ایجاد موقعیت شغلی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه هنر، برپایی جشنواره و نمایشگاه های فصلی، سالانه و دوسالانه، برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه پژوهش های علمی و تخصصی و برقراری ارتباط علمی، فرهنگی بین انجمن ها، کانون ها، بنیادها، پژوهشگاه ها، مراکز و دانشگاه ها اشاره کرد.