وحید احمدی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – تفاهم نامه همکاری بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار منعقد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، تفاهم نامه همکاری بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار در راستای مشارکت، همکاری و استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات طرفین در ایجاد پارک علم و فناوری تخصصی در منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار و به منظور حمایت از گسترش و توسعه شرکت‌های دانش بنیان و تجاری‌سازی محصولات دانش بنیان در بازارهای داخلی و بین‌المللی منعقد شد.

در این نشست،  وحید احمدی اظهار داشت: یکی از سیاست‌های اساسی که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دنبال می‌کند، استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در راستای توسعه اقتصاد علمی در کشور است.

وی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت‌های علمی در رسیدن به اقتصاد دانش بنیان بهره برد، تصریح کرد: در دنیای امروز سرمایه‌های فکری، خلاقیت‌ها و ظرفیت‌های دانش نقش اساسی را ایفا می کنند و در دنیای پیشرفته کنونی بیش از۸۵ درصد  سرمایه‌های اصلی که حرکت دهنده اقتصاد است سرمایه‌های دانشی (فکر بنیان) است.

معاون پژوهشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار ظرفیت و پتانسیل بالایی دارد و می‌تواند دروازه‌ای برای ارتباط حوزه فناوری با دیگر کشورهای جهان باشد.