خوابگاه سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس صندوق رفاه دانشجویان از عادلانه سازی قیمت غذا و اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: اجاره‌ بهای خوابگاه‌های به طور متوسط ۵ درصد افزایش می یابد.

ذوالفقار یزدان مهر در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ مصوب کرد، نرخ اجاره‌ بهای خوابگاه‌هایی که در رتبه‌های ۴ و ۵ قرار گرفته اند که تعداد آنها کم هم نیست؛ افزایش نداشته باشد.

وی افزود: همچنین مصوب شد، اجاره بهای خوابگاه‌هایی که در  رتبه ۳ قرار دارند، پنج درصد و اجاره‌بهای خوابگاه‌هایی که در رتبه‌های ۱ و ۲ قرار دارند،  ۱۵ درصد افزایش یابد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم خاطرنشان کرد: به طورکلی می‌توان گفت نرخ اجاره‌بهای خوابگاه‌ها به طور متوسط حدود ۵ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به عادلانه سازی اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی در سال تحصیلی جدید گفت: اجاره بهای خوابگاه ها در سال ۹۳، ۲۲ درصد، درسال ۹۴، ۱۴.۳ درصد و در سال تحصیلی جدید به طور متوسط حدود ۵ درصد افزایش داشته است که نشان از عادلانه سازی اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی دارد.

یزدان مهر تاکید کرد:  اجاره بهای خوابگاه ها در حالی عادلانه سازی شده است که حدود ۴ درصد خوابگاه های دانشگاه های سراسری در رتبه یک و دو قرار دارد و ۳۷ درصد خوابگاه ها در رتبه ۴ و ۵ قرار گرفته اند.

اعلام نرخ غذای دانشجویی در سال تحصیلی جدید

وی با اشاره به نرخ غذای دانشجویی در سال تحصیلی جدید نیز گفت: در بحث غذای دانشجویی نیز تلاش ما در عادلانه سازی قیمت ها بوده است به طوریکه نرخ غذای دانشجویی در سال ۹۳ حدود ۲۵ درصد، در سال ۹۴، ۱۴.۳ درصد و در سال تحصیلی جدید ۱۲.۵ در صد بوده است.