سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون بین الملل دانشگاه تهران از کسب رتبه نخست این دانشگاه در نظام رتبه بندی وبومتریکس خبر داد.

محمد باقر قهرمانی معاون بین الملل دانشگاه تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: بر اساس اعلام گروه رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) دانشگاه تهران برترین دانشگاه ایران در این نظام معتبر بین‌المللی قرار گرفته است.
وی ادامه داد:این دانشگاه هر ساله با ارتقای فعالیت علمی رتبه خود را به طور قابل ملاحظه‌ای رشد داده است و در سال ۲۰۱۵ توانسته است خود را در بین ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دهد.
قهرمانی بیان داشت:دانشگاه تهران در ویرایش جولای ۲۰۱۶ وبومتریکس، رتبۀ نخست ملی، ششم خاورمیانه، و ۴۱۱ جهانی را کسب کرد. در ویرایش قبلی این نظام نیز، که در ژانویۀ ۲۰۱۶ منتشر شد، دانشگاه تهران توانسته بود در جایگاه هفتم خاورمیانه و جهان قرار بگیرد. همچنین، دانشگاه تهران در رتبه‌بندی آسیا نیز توانسته است رتبۀ ۶۵ را به‌دست آورد.
معاون بین الملل دانشگاه تهران تصریح کرد: بر این اساس دانشگاه تهران در رتبه‌های یک تا پنج نظام رتبه‌بندی بین‌المللی وبومتریکس قرار گرفته است. همچنین، پنج دانشگاه از رژیم اشغال‌گر قدس، دو دانشگاه از ایران، دو دانشگاه از ترکیه، و یک دانشگاه از عربستان صعودی در فهرست ده دانشگاه برتر خاورمیانه به چشم می‌خورد.
وی بیان داشت: پس از دانشگاه تهران، دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران (۴۲۱ جهانی)، صنعتی اصفهان (۶۴۰ جهانی)، صنعتی شریف (۶۷۳ جهانی)، و علوم پزشکی شیراز (۶۸۱ جهانی)، در رتبه‌های دوم تا پنجم ملی قرار دارند.