محمد علی نجفی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سرپرست سابق وزارت علوم تحقیقات و فناوری به پیشنهاد وزرای علوم و بهداشت برای حل و فصل رشته های مشترک بین دو وزارتخانه در راس کمیته ای که برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شده بود، قرار گرفت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، کمیته ای با سرپرستی محمد علی نجفی سرپرست سابق وزارت علوم تحقیقات و فناوری برای رسیدگی به وضعیت رشته‌های مشترک میان دو وزارتخانه علوم و بهداشت تشکیل شد.

محمد علی نجفی به پیشنهاد دو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای حل و فصل این موضوع و هماهنگی بین دو وزارت خانه در راس این کمیته قرار گرفته است.

علاوه برنجفی، معاونان آموزشی دو وزارتخانه علوم و بهداشت در این کمیته حضور دارند و ممکن است متناسب با رشته ها اساتید مرتبط به این کمیته اضافه شوند.

قرار است بزودی جلسات این کمیته برای بررسی رشته های مشترک بین دو وزارتخانه علوم و بهداشت تشکیل شده و رشته های مذکور بررسی شود.

وزیر علوم پیش از این در گفتگو با مهر اعلام کرده بود که عمدتاً وضعیت این رشته‌ها روشن است و برای تصمیم‌گیری، تنها به یک یا دو جلسه این کمیته نیاز خواهد بود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، اخیرا اعلام شد که مسئولیت برخی رشته های مشترک میان دو وزارتخانه علوم و بهداشت، به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واگذار می شود.

حدود ۲۴ رشته مشترک میان وزارت علوم و وزارت بهداشت وجود دارد که مسئولیت آنها محل اختلاف و یکی از مهمترین این رشته ها روانشناسی بالینی است.

برهمین اساس وزیر بهداشت پیشنهاد داد که انجام تمام امور مربوط به آموزش گرایش های مرتبط با سلامت رشته مقاطع تحصیلی مختلف به صورت متمرکز در وزارت بهداشت صورت گیرد که رئیس جمهور آن را تایید و ابلاغ کرد. این اقدام مخالفت وزارت علوم را در بر داشت.

برهمین اساس مقرر شد این مساله در کمیته ای حل و فصل شده و نظر نهایی را شورای عالی انقلاب فرهنگی در این مورد ارایه دهد.