سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی، از افتتاح چهار پروژه از واحدهای ساختمانی این دانشگاه طی هفته دولت خبر داد.

پی اچ دی آزمون : محمد حسین امید روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا افزود: یکی از این پروژه ها در استان فارس افتتاح خواهد شد.
از دوم تا هشتم شهریور ماه سالروز شهادت محمد علی رجایی رئیس جمهوری و محمد جواد باهنر نخست وزیر وقت جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۶۰، هفته دولت نامگذاری شده است.
وی در مورد اقدامات یک سال گذشته دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: این مرکز علمی با بیش از ۲۰ سال قدمت، ماموریتی بر عهده دارد که باید به سرانجام برساند.
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: البته تاکنون این دانشگاه اقدامات برون مرزی نداشته، یعنی نه به کشورهای دیگر کمکی کرده و نه از آنان کمکی دریافت کرده است.
وی ادامه داد: طی یک سال اخیر در راستای سیاست های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ابلاغیه های وزیر، دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز شروع به انجام مذاکراتی با برخی دانشگاه های کشورهای خارجی داشته است.
امید خاطرنشان کرد: خوشبختانه این روند نتایج مناسب و مطلوبی داشته و تدوام آن در سیاست های آتی دانشگاه جامع علمی کاربردی است.
وی یادآور شد: سعی خواهیم کرد در ماه های آتی از ظرفیت های ایجاد شده این دانشگاه برای کشورهای همسایه نیز استفاده کنیم.
معاون وزیر علوم ادامه داد: اکنون دانشگاه جامع علمی کاربردی متقاضیانی از عراق، افغانستان و برخی کشورهای همسایه دارد که نیازمند کمک برای دوره های مهارتی هستند.
وی گفت: سیاست دانشگاه، آماده سازی مراکز استان های مرزی برای کمک به این کشورها است، هر چند که این امر اختصاصی نیست و حتی واحدهای تهران و سایر استان های کشور نیز می توانند در این راستا گام بردارند.
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: همچنین از جمله اقدامات سال تحصیلی پیش روی این دانشگاه، ادامه مذاکره با طرف های خارجی خواهد بود.