سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی با اشاره به ضرورت کسب مجوزها و استاندارهای کالاهای دانش بنیان گفت: باید به سمتی حرکت کنیم که همه محصولات دانش بنیان دارای استاندارهای ملی و بین المللی باشند.

محصولات دانش‌بنیان

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا،  “علی جهانگیری” در جلسه کمیته اجرایی ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان اظهار کرد: ضروری است هر چه سریع‌تر پایشی در خصوص شرکت‌های دانش بنیان انجام گیرد که آیا محصولات این شرکت‌ها استانداردهای مورد نیاز را کسب کرده‌اند و یا خیر، همچنین کمک‌های لازم برای کسب این استانداردها انجام شود.

وی با اشاره به نوپا بودن ۶۷ شرکت دانش بنیان در استان گفت: بسیاری از این شرکت‌ها با روند ها و پروسه‌های کسب استانداردهای ملی و بین المللی آشنایی کافی ندارند و باید با برگزاری نشست‌های تخصصی، تهیه بروشورهای توجیهی و تشریحی و برگزاری همایش‌های تخصصی روند کار برای آن‌ها تبیین شود.

جهانگیری خاطرنشان کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز حمایت‌هایی را از شرکت‌های دانش بنیان برای اخذ استانداردهای مورد نیازدارند و شرکت‌ها با مراجعه به سایت این مجموعه می‌توانند از کم و کیف این خدمات اطلاع کسب کنند.

 نماینده تام الاختیار استاندار آذربایجان‌شرقی در حوزه علم و فناوری، توجه به ارتقای کیفیت محصولات دانش بنیان را یادآور شد و گفت: محصولات دانش بنیان باید با رعایت تمام استاندارد های مورد نیاز و با کیفیت مطلوب در اختیار مصرف کننده قرار گیرد.

وی انتخاب استان آذربایجان‌شرقی به عنوان استان الگو در بحث‌های اقتصاد مقاومتی را فرصت مناسبی برای توسعه فعالیت‌های دانش بنیان در استان دانست و ادامه داد: باید از فرصت به وجود آمده به نحو شایسته‌ای استفاده کنیم و فراموش نکنیم که تحقق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان تنها با فعالیت های روزمره و همیشگی ممکن نیست وهمه باید به این باور برسیم که نیازمند تحقق این مهم هستیم.