سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دبیر اجرایی هشتمین همایش انجمن زمین‌شناسی اقتصادی ایران در دانشگاه زنجان اظهار کرد:‌ هشتمین همایش انجمن زمین‌شناسی اقتصادی ایران از ۲۷ تا ۲۸ شهریورماه امسال در دانشگاه زنجان برگزار می‌شود.

دانشگاه زنجان

حسین کوهستانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این مطلب گفت: هشتمین همایش انجمن زمین‌شناسی اقتصادی ایران از ۲۷ تا ۲۸ شهریور ماه ۱۳۹۵ میزبان اساتید، پژوهش‌گران و دانشجویان علوم زمین و معدن سراسر کشور در دانشگاه زنجان خواهد بود.

وی افزود: برگزاری این همایش با میزبانی گروه زمین‌شناسی دانشگاه زنجان و ارائه ۲۱۷ مقاله (۶۴ مقاله به‌صورت سخنرانی و ۱۵۳ مقاله به‌صورت پوستر) از ۴۵ دانشگاه و موسسه علمی – تحقیقاتی کشور در مرکز همایش‌های بین‌المللی غدیر دانشگاه زنجان همراه با برپایی نمایشگاه و کارگاه آموزشی علوم زمین و معدن برنامه‌ریزی شده است.

این مسئول تاکید کرد:‌ این همایش با محورهای زمین‌شناسی اقتصادی، پترولوژی (مرتبط با زمین‌شناسی اقتصادی)، سنجش از دور، GIS و اکتشاف مواد معدنی، اکتشافات ژئوفیزیکی و ذخایر معدنی، زمین‌شیمی و هیدروژئوشیمی، زمین‌شناسی زیست‌محیطی، کانی‌شناسی کاربردی، اکتشاف ژئوشیمیایی، ذخایر هیدروکربنی و کانه‌آرایی برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی هشتمین همایش زمین‌شناسی اقتصادی ایران اظهار کرد: هشتمین همایش انجمن زمین‌شناسی اقتصادی ایران که یکی از معتبرترین همایش‌های ملی در علوم زمین و معدن است با تلاش و پیگیری گروه زمین‌شناسی و استقبال ریاست دانشگاه زنجان و هم‌چنین پشتیبانی هیئت مدیره انجمن زمین‌شناسی اقتصادی ایران برای اولین‌بار در یکی از دانشگاه‌های شمال‌غرب کشور برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: موقعیت جغرافیایی زنجان با توجه به پهنه‌بندی‌های مرسوم در زمین‌شناسی ایران به‌گونه‌ای است که این استان در محل تلاقی عمده‌ترین پهنه‌های ساختاری ایران قرار می‌گیرد.

این مسئول ادامه داد:‌ بنابر موقعیت جغرافیایی موجود، زنجان پذیرفته است که کانی‌سازی‌های متعددی از عناصر فلزی و غیرفلزی با تنوعی گسترده از کهن‌ترین دوران‌های زمین‌شناسی تا به امروز در این بخش از کشورمان روی دهد.

کوهستانی تصریح کرد: این موقعیت منحصر به فرد در تنوع زمین‌شناسی و کانی‌شناسی سبب شده است تا استان زنجان به یکی از مناطق مورد توجه در مطالعه کانسارها و یکی از استان‌های معدنی کشورمان تبدیل شود.

دبیر اجرایی هشتمین همایش زمین‌شناسی اقتصادی ایران تشریح کرد: واقعیت یاد شده همراه با زیرساخت‌های علمی، توان و تجربه اعضا هیئت علمی گروه زمین‌شناسی در برگزاری همایش‌ها و سخنرانی‌های ملی و بین‌المللی بر جذابیت‌های دانشگاه زنجان در میزبانی هشتمین همایش انجمن زمین‌شناسی اقتصادی ایران افزوده است.

وی اظهار کرد: این همایش بستر مناسبی را برای دانشمندان، پژوهشگران و دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی علوم زمین فراهم می‌کند تا با ارائه دستاوردهای علمی خود به تبادل دانش در عرصه‌های گوناگون زمین‌شناسی اقتصادی و معدن بپردازند.

این مسئول یادآور شد: در هشتمین همایش انجمن زمین‌شناسی اقتصادی ایران از دانشجویان ممتاز دوره‌های دکتری زمین‌شناسی اقتصادی و اکتشاف معدن کشور تجلیل خواهد شد.

کوهستانی افزود: هم‌چنین با پیگیری دبیرخانه همایش، ۴ جایزه بین‌المللی نیز از طرف دانشگاه بارسلونا و موسسه Georesource برای بهترین ارائه سخنرانی و پوستر در مقاطع تحصیلی دکتری و کارشناسی ارشد اعطا خواهد شد.