سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – در روزهایی که داوطلبان ورود به دانشگاه پس از اخذ نمره حدنصاب در کنکور ۹۵ مجاز به انتخاب رشته شده و در آرزوی داشتن فردایی بهتر، بهترین گزینه دانشگاهی را می‌خواهند انتخاب کنند، عده‌ای نیز با عنوان راهنمایی در امر انتخاب رشته، فقط به فکر سود خود هستند.

کنکور سراسری نود و پنج - تهران دانشگاه امیرکبیر

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه استفاده از مشاوران مجرب از انتخاب نادرست رشته تحصیلی جلوگیری می‌کند، تاکید کرد: البته باید توجه داشت از مشاوران امین و کاربلد در این زمینه استفاده شود.

موسی رضایی با بیان اینکه برخی از موسسات سودجو در این ایام با هدف کسب در آمد و پس از اخذ مبالغ کلان اقدام به انتخاب رشته برای دانش‌آموزان می‌کنند، اظهار کرد: اولیا و دانش‌آموزان برای انجام مشاوره‌ در زمینه انتخاب رشته به مراکز و پایگاه‌های انتخاب رشته مجازی آموزش و پرورش مراجعه کرده و از انتخاب نادرست رشته تحصیلی و هدررفت منابع جلوگیری کنند.

وی هدف از راه‌اندازی پایگاه‌های مشاوره انتخاب رشته را پیشگیری از سوء‌استفاده افراد و موسسات غیرمجاز و سودجو عنوان کرد و گفت: داوطلبان کنکور سراسری و دانش‌آموزان با توجه به کارنامه کنکور، توانمندی و علاقه‌مندی خود می‌توانند با مراجعه به این پایگاه‌ها، رشته تحصیلی خود را با کمک مشاوران مجرب حاضر در این مراکز انتخاب کنند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر پاسخ‌گویی به سئوالات و توقعات داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در آزمون سراسری و کمک به انتخاب رشته داوطلبان با کم‌ترین هزینه و بیشترین خدمات را از دیگر اهداف راه‌اندازی این پایگاه‌ها عنوان کرد و گفت: علاوه بر استفاده از مشاوران مجرب، نرم‌افزار ویژه و معتبر مورد تایید سازمان سنجش در این پایگاه‌ها استفاده می‌شود.